Startér se sčuchnul s 1band2play. Kdo se líbil šéfredaktorovi Full Moonu a Cyrilovi z Vložte kočku?

Z klipu k písni Reaction kapely Weak Reflections
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z klipu k písni Reaction kapely Weak Reflections

14. března se otevírá e-mailová schránka soutěže 1band2play. Když do ní přihlásíte svůj hudební projekt, máte šanci ocitnout se na jednom z pódií festivalu Colours of Ostrava a časopis Full Moon vám pomůže natočit debutovou desku. A má to jednu výhodu: nikdo vám nepomlouvá písničky přímo ve vysílání!

O soutěži 1band2play nám do studia přišel povídat šéfredaktor časopisu Full Moon Michal Pařízek a spolu s ním i jeden z výherců předchozích ročníků, Cyril Kaplan z Vložte kočku a Kaplan Bros. Nenechali jsme je ale mluvit jen o soutěži, protože tak zkušení posluchači nám přece musejí říct něco k novým českým kapelám.

Pařízek s Kaplanem chválili už první novinku, track Rise z debutového EP dvojice Weak Reflections. Dan a Vojta vystavují čtyřskladbové Youth jako přechodové album. Podle jejich vlastních slov EP „vyjadřuje nadšení, který v sobě máš jako dítě a který si neseš po celej život v sobě a musíš se ho snažit udržovat, i když už dítě dávno nejsi“. Youth je obalené v reverbech, starých synthech a samplech z amerických filmů. Weak Reflections pracují i s vizuálem – ke každé písni naleznete i videa poskládaná ze starých VHSek –, když spojíte obraz se zvukem, ztratíte se v neonovém šumu.

Duo Laoba už si u našich hostů tak dobře nevedlo. Lucie Kubelíková zpívá, Jindřich Kubelík hraje na basu a programuje elektronický podkres. Optimistům připomene track V mechu třeba rané Future Sound of London a éterický trip hop devadesátek, dobrý dojem ale kazí nikam neposazený zpěv a podivná, přebytečná ezoaura. „Jsou z toho cítit ambice, což není špatně. Jen by do toho chtělo šlápnout odvážněji,“ zaznělo na adresu Laoby od Michala Pařízka.

Jaké tracky naše hosty ohromily nejvíc? A co právě chystají Vložte kočku nebo Kaplan Bros.? Poslechněte si Startér!