Stylista je dělník módy, který vám pro vaše dobro zakáže tříčtvrťáky a legíny

30. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Buchty ft. stylista Miroslav Romaniv

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které pro ně znamená svět, přivítaly stylistu Miroslava Romaniva a vyptávaly se, díky jakým trikům bude mít jejich šatník větší šmrnc.

Zuzanu zajímalo hlavně oblečení tzv. na písek, protože tam zřejmě tráví hodně času. Míra jí doporučil hlavně vyhodit legíny, které jsou vhodné maximálně na sport nebo do letadla, nikoliv jako společenský oděv. To Zuzanu dost ranilo, protože během epidemie neměla oblíbenější kus oblečení než právě upnuté legíny.

Ivanu zajímalo, jak se člověk stane takovým stylistou z povolání. Míra byl původně grafikem ve firmě, kde posunoval nápisy a bělil úsměvy, až se na něho usmálo štěstí v podobě nabídky stylingu. K oblečení měl ale blízko už v dětství, kdy si tajně oblékal máminy šaty. V tomto okamžiku se vyoutovala i Ivana, která údajně jako malá nosila na hlavě punčocháče.

Zuzana pak stihla probrat téma, které často řeší v souvislosti se svou příbuznou, a to sice otázku, zda nosit nebo nenosit podprsenku. Míra jí dal za pravdu, že při větším hrudníku už by to bylo záhodno, nikomu však tento názor necpal. Také doporučil mužům, kteří oblékají kvazi humorné trenky, aby je rovnou hodili do koše.

Probralo se pak ještě mnohé – dřevěné motýlky, overaly, tanga, malé černé, aby se mohlo jít domů, do klidného světa tepláků a legín.

Chcete si vzpomenout na to, jak jste si koupili svoje první tříčtvrteční kalhoty, abyste o týden později přišli na to, že jsou módním tabu? Pusťte si do duše a uší Buchty a zjistíte, že styl se nedá koupit, nacvičit ale ano.

Spustit audio