Tabook: Tábor obsadí kvalitní literatura

4. březen 2014

Malí nezávislí nakladatelé se v pátek 5. a sobotu 6. října sjedou do Tábora, kde se bude konat festival Tabook. Kromě prezentace knižní produkce připravili nakladatelé a organizátoři pro návštěvníky bohatý doprovodný program – autorská čtení, divadelní představení, výstavy a výtvarné dílny.

U zrodu festivalu stálo právě jedno z malých nezávislých nakladatelství – Tereza Horváthová z Baobabu prozradila, že původně mělo jít o docela malou akci, spíš jakési „tržišťátko“. Podle jejích slov ale malým nakladatelům chyběla příležitost pro setkání, protože na velké veletrhy se jim často vůbec nevyplatí jezdit prostě proto, že tam jejich produkce zapadne. V Táboře se tak nakonec potkají mezi sebou i se svými čtenáři například Meander, Torst, Lipnik, Fra, Dybbuk a mnozí další nakladatelé, kteří splňují základní pravidlo: vydávají opravdu dobré knihy. Kromě nich přijedou i jejich kolegové z Francie, Polska, Slovenska a Maďarska.

Ti všichni pak budou společně diskutovat o hlavních tématech letošního prvního ročníku Tabooku, která nám přiblížila organizátorka Tereza Horváthová: jsou jimi samotný fenomén malých kvalitních nakladatelů ve střední Evropě, literatura pro děti a mládež a nakonec středověk v edicích malých nakladatelství.

02735165.jpeg

Do Tábora zavítá rovněž spousta autorů, například Jáchym Topol, Markéta Pilátová, Petr Borkovec, Sylva Fischerová nebo Iva Procházková. Kromě autorských čtení se mohou návštěvníci těšit i na oblíbený projekt LiStOVáNí nebo komiksovou výtvarnou dílnu.
Ať už se tedy zajímáte o středověk, literaturu pro děti a mládež, nebo prostě jen fandíte malým nezávislým nakladatelstvím a kvalitní literatuře, neváhejte a vypravte se 5. a 6. října do Tábora!

Odkaz:
www.tabook.cz

autor: Karolína Demelová
Spustit audio