Tanečnímu Startéru s Méta Monde udělalo čáru přes rozpočet undergroundové písničkářství

26. říjen 2021

Druhé kolo hitparády neobjevených přivítalo jako hostující porotce vítěze minulého ročníku Méta Monde. Jakub a Roman holdují hlavně synťákům a tučným beatům, a tak pro ně konfrontace s bedroom popem byla celkem zážitkem.

Nový singl Méta Monde se sice jmenuje So Sad, hýří ale radostnou taneční energií od začátku do konce. Taneční hymnu, kterou duo opatřilo karanténním klipem naruby, už v hitparádě neobjevených ale nebylo třeba podrobovat kritice. 

Hned první novinka, která se z blíže neurčených důvodů opírá do úředníků všeho druhu, od producenta Boadex padla hostujícím porotcům přímo do noty. Vinohradský hudebník libující si ve funku ale v tracku Pencil Pushers podle Jakuba Kaifosze nedokázal vykročit za hranice tanečního žánru, a bude tak muset bojovat ve Startéru tváří v tvář své vlastní zaměnitelnosti. 

Druhá novinka uherskohradišťského bedroom písničkáře Hello Incognito dá vzpomenout na estetiku raných nahrávek Jakuba Jiráska z Cold Cold Nights, avšak Méta Monde ničím, krom radikálního použití rozličných perkusí, zrovna moc neučarovala.

Z dalších soutěžních písní hrála prim nejen u poroty, ale i u hlasujících fanoušků zpěvačka Izzy, která svým zvukem i přednesem odkazuje k přelomu milénia, a to hlavně legendárnímu albu z roku 1998 The Miseducation of Lauryn Hill. Retro popu se drží i zlínští rockeři Září, ale jak už tomu bylo u songu, se kterým soutěžili loni, i letos jejich precizní práce s odkazy na tuzemské devadesátky spíše zvedá obočí než ovace. 

V hitparádě se udržel i písničkář Aleš Macenauer alias Zapomělsem, který ač je žánrově na míle vzdálený vkusu synťákových vyznavačů Méta Monde, zaujal vršovické hosty přinejmenším alespoň zapamatovatelným refrénem.

Chcete zamíchat pořadím hitparády neobjevených Radia Wave? Pošlete svůj track na starter@rozhlas.cz a připravte se na nemilosrdnou kritiku našich moderátorů i nové poroty! Poslechněte si druhý díl Startéru a hlasujte pro své favority!

autoři: Jakub Kaifosz , Jonáš Zbořil
Spustit audio