Tenisté schytávají kritiku, cyklisté si připravují náramky. Jak se probouzí sporty?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy tenis - antuka

Sport se před několika měsíci zastavil, nyní se zase dává do pohybu. A některým disciplínám a odvětvím se daří lépe než jiným. Zatímco fotbalisté už okupují trávníky, například tenisté mají situaci mnohem složitější. A to nejen díky skandálům typu toho na Adria Tour, který jsme probírali v minulé Tribuně.

„Tenis byl zasažený snad nejvíce, a to proto, že je to takový létající sportovní cirkus,“ myslí si Martin. Zahrnuje totiž spoustu cestování a dlouhých přeletů. „Do postkoronavirové éry tím příliš nezapadá. Přesto jsem byl překvapen, že nás první turnaje čekají už poměrně brzy,“ dodává. Tenistky začnou 8. srpna v Palermu, muži o týden později ve Washingtonu.

Stále to vypadá, že největší každoroční sportovní událost – Tour de France – letos skutečně bude. Italská verze takzvané Staré dámy, Giro d’Italia, mezitím zřejmě přijde se zvláštním opatřením. „Fanoušci budou mít v cíli speciální náramky. Pokud se k sobě lidé příliš přiblíží, začne vydávat nepříjemný zvuk,“ popisuje Vojta.

Událostí je také premiéra dokumentu Athlete A. „Zabývá se ničím menším než největším sexuálním skandálem v americkém sportu,“ vysvětluje Vojta kauzu lékaře gymnastické reprezentace Larryho Nassara, který zneužil více než 200 dívek. Po svědectvích několika závodnic byl odsouzen a zbytek života stráví za mřížemi.

„Nejde ale jen o něj, ale také o systémovou a strukturální stránku. Tamější federace se bála špatného PR,“ dodává Vojta a poukazuje hlavně na osobu Steva Pennyho, který federaci USA Gymnastics dlouhé roky vedl. „Nassar dívky zneužíval více než dvacet let,“ připomíná Vojta s tím, že funkcionáři zavírali nad jeho chováním oči.

Jak se probouzí sporty z nucené pauzy? Stane se z fotbalu, který má před nimi momentálně náskok, sportovní černá díra? A jak dopadl dokument Athlete A o největším sexuálním skandálu v americkém sportu? Poslechněte si novou Tribunu.