Tereza Nováková: Co se stalo Veronice. Holka od vedle, které se věci dějí jinak, než by chtěla

27. květen 2024

Veronika se snaží vypořádat se studiem, vztahem s výrazně starším mužem i s nechtěným otěhotněním. Není to žádná románová hrdinka od Jane Austenové. Je náladová, vztahovačná a plná chyb – holka dost obyčejná na to, aby všechny štvala i na to, abychom její příběh důvěrně znali a chápali. Audioknihu v podání Renáty Matějíčkové poslouchejte do 23. června. Pořad není vhodný pro děti.

Proč je Veronika právě tady a teď, v posteli s cizím klukem a jen doufá, že tenhle sex brzy skončí? Ze zdánlivě zábavné hry a neškodného vzpomínání sestavuje posluchač Veroničin příběh, dozvídá se o jejích láskách, vztazích i bolestech a zjišťuje, co se jí vlastně stalo.

Tereza Nováková

Tereza Nováková

Tereza Nováková vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Věnuje se především tvorbě audio seriálů a pořadů. Spolu s režisérem Šimonem Holým napsala pro Radio Wave dvě řady úspěšného seriálu Zkouškový. Kromě toho píše scénáře pro televizi i pro film. Přes deset let se věnuje divadelní improvizaci. 

Účinkuje: Renáta Matějíčková
Připravila: Iveta Novotná
Zvuk: Tomáš Gsöllhofer
Zvuková spolupráce: Jakub Rataj
Režie: Josef Kačmarčík
Premiéra: 27. 5. 2024

Audioknihy Radia Wave přinášejí současnou českou i světovou knižní tvorbu v podání českých herců a hereček. Každé dílo zůstane zdarma k poslechu 28 dní, pak ho vystřídá nová audiokniha. V pestré skladbě audioknih Radia Wave najdete třeba romantiku, sci-fi, cestopis, příručku, jak něco dělat, nebo nedělat, horory i životopis. Vizuály audioknih jsou dílem ilustrátorky Alžběty Dvořákové.

Spustit audio