O pořadu Tip

Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu? Která nová restaurace u nás kompletně mění představy o gastronomii? Kam vyrazit o víkendu na výlet a jaké desky stojí za poslech? Pusťte si každý týden náš Tip.

Pravidelná rubrika přináší třikrát týdně doporučení v oblasti hudby, kultury, gastronomie, architektury i turistiky. Na co se zajet podívat, co si přečíst, co ochutnat nebo co nového pro sebe objevit. Architekt Adam Gebrian, cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura, gastroblogerka Juliana Maškrtnica a hudebnice Terezie Kovalová v našem vysílání pravidelně vybírají z toho, co je právě teď v oblasti kulturního a společenského dění nejvíc baví a překvapuje. Cestovatelé Ladislav Zibura, Matěj Balga a Pavel Sladký dávají tipy na víkendové výlety na zajímavá místa ve všech koutech Česka. O své hudební tipy na desky, koncerty a trendy se dělí Hellwana, Monika Načeva, Karel Buriánek a dné.

Doporučení díly rubriky si můžete poslechnout zde.

Historie: Rubrika vysílá od září 2018

Pořad připravují

Další pořady

 • DokuVlna

  Radio Wave ve vysílání poprvé představuje formát autorských rozhlasových dokumentů. Čeští tvůrci se v cyklu DokuVlna věnují situacím a problémům blízkým mladému publiku.

 • Fenomem

  Rubrika Fenomem je váš průvodce digitální džunglí memů a virálů. Pohled do bláznivého světa informací, které se divoce šíří po internetu a nepředvídatelně mutují.

 • Urny

  Do roku 2030 nás až na jednu výjimku každý rok čekají volby. Jak volby fungují a podle čeho se v nich rozhodovat? 

 • Ve vlastní šťávě

  Trendy v současné gastronomii. Současné dění ve světě vaření, pečení a smažení.