Tip Hellwany: Zpěvačka Raveena vydala nadupanou desku, kterou byste si měli pustit

4. červenec 2019
Tip

Rapperka Hellwana tento týden doporučuje tři ženské interpretky – londýnskou r'n'b zpěvačku Joy Crookes, neosoulovou experimentátorku Greentea Peng a Američanku indického původu Raveenu Auroru. 

Joy Crookes je dvacetiletá r'n'b zpěvačka z jižního Londýna, která tento rok vydala EP pod názvem Perception. Kritici ji mimo jiné přirovnávají k takovým hudebnicím jako Lauryn Hill nebo Amy Winehouse. Poslech jejích nahrávek, které jsou plné brutálně upřímných textů, je podle Hellwany ideální aktivitou na klidné letní večery. 

Z jižního Londýna pochází i zpěvačka Greentea Peng, kterou Hellwana objevila díky YouTube kanálu COLORS. Ihned ji uchvátil její inovátorský přístup k r'n'b, který vychází z ne osoulu, a ve svých nahrávkách tak představuje povedený mix plný orientálních vlivů. Charakteristický hlas i lo-fi produkce v případě Greentea Peng stojí za originálním hudebním projevem, který rozhodně stojí za pozornost. 

Americká zpěvačka s indickými kořeny Raveena Aurora vydala na konci května album Lucid. Hellwanu sice na první pohled oslnil osobitý vzhled interpretky a její dlouhé vlnité vlasy, vzápětí ale dodává, že tak „nadupané“ album nelze tento rok opomenout. Talentovaná r'n'b zpěvačka žije v newyorském Queensu a na své debutové desce představuje hlavně pronikavé osobní výpovědi o toxických vztazích nebo hledání sebejistoty. Ze všeho nejvíc ale Raveena dokázala, že právě v její práci můžeme najít to nejlepší ze současného r'n'b. 

Které současné zástupkyně londýnské r'n'b scény byste podle rapperky Hellwany neměli minout? Poslechněte si hudební tip.

autor: Jiří Kordík
Spustit audio