Tip kapely Genuine Jacks: Průlet žánry od queer country Orvilla Pecka po trapový FVCK CVLT Edúv syn

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Genuine Jacks

Opravdoví hoši z východu Genuine Jacks sice majoritně mluví slovensky, ale do studia Radia Wave na Live Session to neměli daleko. Bydlí totiž v Praze. Kromě ukázky z jejich nové desky Turning Monochrome nás nechali nahlédnout do tajů jejich hudebního libida. Ikony jejich playlistů jsou pro tento týden Hudebním tipem Radia Wave.

Autor písní, kytarista a zpěvák Juraj Ondrejka připomíná našim posluchačům dobře známého queer cowboye Orvilla Pecka, který letos vydal na labelu Sub Pop svou první desku Pony. Od melodramatického country se přesouváme k víc pravděpodobným kytarovkám. „DIIV je takový indie post-punk s hodně reverbem a je to trošku smutné a temné. A Twin Peaks je prostě rock’n’roll jako Rolling Stones, ale od mladých kluků,“ představuje své oblíbené kapely, kterým oběma letos vyšla nová deska, basák Jakub Blokša.

S dost schizofrenním tipem přichází kytarista Ondřej Blažek. Na jednu stranu prý není radno zapomenout na zběsilého prince hnusu GG Allina, zároveň je ale dobré se pak očistit něčím laskavým. „Jedno takové novější country, které produkoval Dan Auerbach, jmenuje se to Yola, taková korpulentní parádní slečna z UK,“ doporučuje Ondřej zpěvačku, která se ze života na ulicích Bristolu vyhoupla až k letošnímu debutovému albu Walk Through Fire, které bylo nominováno na cenu Grammy. Přímo z jádra slovenské scény přináší hudební tip bubeník Jakub Spiszak. „Momentálně tam vzniká celkem zajímavá věc. Pankáči začali dělat trap. Konkrétně Edúv syn a FVCK CVLT a zatím se to vyvíjí velmi zajímavě,“ uzavírá Jakub. Posuďte sami.

Co poslouchají členové kapely Genuine Jacks? Pusťte si jejich Hudební tip.