Tip Never Sol: Slyšet naživo zpěvačku Hatis Noit je výjimečně silný zážitek

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tip

Zpěvačka a skladatelka Sára Vondrášková alias Never Sol tento týden doporučuje výrazné ženské interpretky – původem japonskou zpěvačku Hatis Noit, Američanku Deradoorian a začínající českou umělkyni Terezii Květoňovou.

Hatis Noit, která momentálně žije v Londýně, ale je původem z japonského ostrova Hokkaidó, Sáru zaujala zejména díky svým výjimečným vokálním schopnostem. Na jejím koncertě se přesvědčila o tom, že loopováním nejrůznějších vokálních ploch, které kombinují vlivy opery a japonské tradiční hudby, ale i experimenty se zvukovou krajinou, dokáže publikum oslovit silnou performancí založenou pouze na síle jednoho hlasu.

Před pár týdny vyšla nahrávka Američanky s arménskými kořeny, která vystupuje pod jménem Deradoorian. Zpěvačka známá z kapely Dirty Projectors právě vydala novou desku Disembodied Improvisations Vol. I., na které vydala svoje dosud nezveřejněné improvizace. Podle Never Sol jde o skvělou nahrávku a odvážný pokus zveřejnit materiál, který dlouho ležel „v šuplíku“.

Na závěr se pak Sára vrací do Čech – osmnáctiletá Terezie Květoňová je podle zpěvačky vycházejícím úkazem na české hudební scéně. Interpretka, která skládá hudbu na pomezí folku a elektroniky, na SoundCloudu zveřejnila novou píseň Nesnít o vlnách, která rozhodně stojí za pozornost.

Která začínající česká zpěvačka v poslední době oslnila Never Sol? Poslechněte si Hudební tip.