Tip Never Sol: Zpěvačka Vera Sola mě zaujala, hned když jsem uslyšela první tón

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vera Sola

Zpěvačka a skladatelka Sára Vondrášková alias Never Sol tento týden doporučuje své tři hudební oblíbence – americkou písničkářku a básnířku Veru Solu, nový singl švédské zpěvačky Alice Boman a londýnského milovníka syntetizátorů, který si říká Look Mom No Computer. 

Vera Sola je třicetiletá americká písničkářka, kterou Sára nedávno objevila prostřednictvím bookingové agentury. „Zaujala mě okamžitě, když jsem slyšela první tón. Dělá něco jako folk a pop, který zní jak z Divokého západu. Připomíná mi Nancy Sinatru mnohem víc než třeba Lana Del Rey, která ji tak zbožňuje,“ doplňuje zpěvačka. Texty americké písničkářky jsou pro svoji lyričnost a umění popisovat temné příběhy kritikou přirovnávané k Nicku Caveovi nebo Leonardu Cohenovi. Sára doporučuje zalovit v celé její diskografii a objevit i její atmosférické klipy. 

K švédské písničkářce Alici Boman to Never Sol táhne už delší dobu hlavně díky obdobnému přístupu ke skládání hudby a použití nástrojů. Zpěvačka, která nahrála svoje první EP u sebe v ložnici, je podle Sáry mimo jiné výjimečná i svým charismatickým hlasem. Nový singl This Is Where It Ends vydala Alice Boman na konci července u vydavatelství Adrian Recordings společně s videoklipem, který sama režírovala. 

Na závěr pak Never Sol připomíná „synťákového šílence“ z Londýna, který si říká Look Mom No Computer. Hudební nadšenec, který vydává vlastní hudbu a vyrábí syntetizátory a moduláry ze všech dostupných prostředků, se ale hlavně proslavil svým kanálem na YouTube. V zábavných tutorialech dokázal vyrobit i tak bizarní nástroje, jako třeba elektronické varhany složené z legendárních plyšových hraček Furby. Sára nejvíc oceňuje to, že svým fanouškům dává k dispozici samply, které na často bizarních nástrojích nahrává. Když se vám zalíbí jeho DIY styl, můžete ho podpořit a modifikovat jeho zvuk.  

Jakou zpěvačku si Never Sol zamilovala hned po prvním poslechu a který hudební kanál na YouTube byste měli začít okamžitě odebírat? Poslechněte si hudební tip.