Tom O'Grady ze skupiny Resolution 88 se rozpovídal na pražském festivalu Metronome

3. červenec 2024

Letošní pražský Metronome festival pro nás znamenal nejen mnoho skvělých koncertů, ale také rozhovor s Mylesem Sankem a jeho klávesistou Tomem O'Gradym. Kapela Resolution 88 nedávno vydala svou čtvrtou studiovou desku Vortex, a tak jsme během rozhovoru s Tomem zařadili ukázky z tohoto alba a povídali si o jeho vzniku. Navíc jsme zahráli skladby z desek, které sám kapelník vybral jako své oblíbené.

Bootsy Collins oznámil na 25.října novou desku Album of the Year #1 Funkateer a spolu s jejím oznámením vypustil ven i titulní skladbu, ke které má nachystaný i videoklip. Ten ale ještě není venku, tak posíláme alespoň vizualizaci.

 

Týden stará deska Stand Tall od Flevanse, je k poslechu i podpoře na jeho Bandcampu a my vám z ní ve vysílání naservírovali hned dvě skladby.

Rozhovor s Tomem O'Gradym se točil okolo čtvrtého studiového alba Vortex jeho kapely Resolution 88. Pokud si ji chcete poslechnout celou a třeba i její autory podpořit, pak můžete tady.

Neúnavný synovec Bobbyho Womacka Binky, si pro nás po dvou letech od té předchozí připravil další sólovou desku nazvanou Womack 100%. 

K nedožitým 100. narozeninám legendárního skladatele, pianisty, flétnisty a dirigenta Henryho Manciniho vznikla nahrávka, na které mu vzdávají hold současní muzikanti. Na ploše sedmi skladeb se představují mimo jiné Quincy Jones, John Williams, Herbie Hancock, Michael Bublé, Pat Metheny, Lizzo, TAKE 6, Stevie Wonder nebo Snarky Puppy. Ti všichni si vybrali některou z písní, které Mancini složil, aby jim vdechli nový život. 

Playlist tohoto dílu najdete zde

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.