O pořadu Tribuna

Sportovní magazín Radia Wave. Vojtěch Jírovec, Vojtěch Ondráček a Martin Vait komentují, jak se sportovní dění odráží ve společnosti – a naopak. Pohledy daleko za branky, body a vteřiny.

Triumf Jesseho Owense na olympiádě v Berlíně. Pozdrav černošských amerických atletů Tommieho Smithe a Johna Carlose s pěstí nahoře při hrách v Ciudad de México v roce 1968. Legendární vítězství Věry Čáslavské na stejné olympiádě. Hokejová pomsta za okupaci, ale i zlato v Naganu. Takřka žádné velké sportovní okamžiky se neobešly bez politického, společenského a kulturního podtextu. O zákulisí sportovních úspěchů a jejich přesahu ve veřejnosti každý pátek po třinácté hodině na Radiu Wave.

Vojtěch Jírovec (*1991) je redaktor webu ctsport.cz, přispívá do magazínu A2 a časopisu B. Fanoušek japonského běhu a kolumbijské cyklistiky. Člen volného kolektivu SK Ditchmag. Twitter @vojtechjirovec.

Vojtěch Ondráček (*1983) vystudoval žurnalistiku, sociologii a učitelství, v současnosti se jako doktorand filosofie zabývá kritickými teoriemi sportu. V minulosti působil v Regionsportu, nyní publikuje především na A2larm.cz a v A2. Ve volném čase trénuje ženský fotbal.

Martin Vait (*1991) je sportovní a hudební publicista. Šéfreportér iSport.tv, autor projektu podcastů na webu ctsport.cz, člen kolektivu Ditchmag. Sporadický DJ a stále nedostudovaný politolog. Twitter @themenoffside.

Historie: Magazín funguje od září 2018.

Všechny díly magazínu najdete zde.

Pořad připravují

Další pořady

 • V klidu

  Zůstat v klidu v době covidové, kdo by to nechtěl. V rozhovorech s psychologem Daliborem Špokem řešíme každodenní věci, které nás znejišťují, nebo si s nimi nevíme rady.

 • Balanc

  Balanc je magazín o seberozvoji, prospěšném životním stylu a důležitosti dobrých mezilidských vztahů. 

 • Topinky

  Divoké komentáře hudebního dramaturga Aleše Stuchlého a redaktora Filipa Černého k novým trackům, které každou středu míří do playlistu Radia Wave.

 • Urny

  Do roku 2030 nás až na jednu výjimku každý rok čekají volby. Jak volby fungují a podle čeho se v nich rozhodovat?