Tukan, Karin, Anatol Svahilec a Dr. Filipitch. Slam poetry show ve studiu Radia Wave

26. únor 2019

„Chci do světa posílat své myšlenky. A slam poetry je pro to vhodný nástroj. Je to ale samozřejmě zjednodušené. Jsou to různé obrazy spletené dohromady. Texty nejsou důsledné v argumentaci nebo odbornosti,“ říká performer Tukan, který se svým angažovaným slamem vyhrál historicky první rozhlasovou slam poetry show v Česku. Ve studiu Radia Wave se představili také Anatol Svahilec, Karin a Dr. Filipitch.

Vítěze zvolili čtyři náhodně vybraní diváci, kteří se na živou show přišli podívat přímo do proskleného studia na rohu Vinohradské třídy a Balbínovy ulice v Praze.

„Ženy mají trochu jiné texty než muži. Na mě se jednou zlobil jeden slamer, že nedělám texty o politice. Já se třeba o společenské otázky a politiku zajímám, ale pak si ráda zaslamuju třeba o tom, proč mě tahá můj hřeben. Mám zkrátka ráda i takové texty,“ vysvětluje Karin. „Dívám se na to jako holka. Asi tedy trochu jinak než chlapi, ale myslím si, že je dobře, že to tak je.“

Proč současná generace performerů upustila od improvizace? Zkouší si své texty Tukan před zrcadlem? A jaký rodinný vztah má vítěz první rozhlasové show s dalším účinkujícím – Dr. Filipitchem? Poslechněte si celý záznam slam poetry ve studiu Radia Wave.

autor: Filip Titlbach
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.