Turban a Domácí Crew 2: Gruzo

Turbaní rubriku Domácí Crew se coby v pořadí druhý host dostavil rozohnit Gruzo – glitchhopový producent, zastánce a matador.

A v neposlední řadě také v první řadě zakladatel klubové noci (a do nedávna také stejnojmenné radio show) Rabbit Hole, plné – jak jinak – carrollovských beatových koled. Na sedátkách ve studiu měla premiéru také jeho nejnovější temná inkarnace Sedata – a především Gruzův čistě autorský mix. Ten si rozhodně dejte (na sedátkách i ve sluchátkách) – v uších totiž kyne a kyne (na pozdrav) jako klubové droždí.

Můj oblíbený „otvírák“ setu:
Záleží na tom, po kom hraju. Jednu dobu jsem svoje sety otevíral sestříhanýma hláškama ze seriálu Adventure Time – konkrétně z dílu o glitchích. Případně Qubit – Me Like Cyan. Ale spíš se to odvíjí od místa a času.

Track, který mi momentálně nejvíc najíždí:
Wuki – Happy Accidents. Váhám, jestli víc originál nebo VIP.

Track, který hraju (skoro) pokaždé:
Za poslední půlrok jsem kvůli přechodům hodně často hrál custom edit Bird Brain od Bro Safari a UFO!, jelikož se v rámci toho tracku mění bpm ze 110 na 128. Custom edit proto, protože jsou v tý skladbě některý momenty, který mi vadí. Obecně se mi v setech nejčastěji protáčejí skladby, kde jsou takhle výrazný skoky v bpm.

Track, který používám pro „záchranu parketu“:
Koan Sound – Funk Blaster (Culprate Remix). Ač Glitch, z nějakýho důvodu to funguje.

Moje tajná DJská zbraň
Liar – Tequila Mockingbird. Miluju to. A lidi také.

Můj nejoblíbenější klub u nás:
V Praze se mi hodně líbí prostory Neone, Kokpit... Z klubů, co jsem zcestoval mě pak nejvíc baví ústecká Mumie – konkrétně její balkon.

B2B set bych si nejraději zahrál s…:
S někým, kdo rozumí konceptu B2B. Bohužel se mi to moc často nestává, a celý B2B probíhá stylem: „Ještě jednu skladbu, ještě jednu, moment, už poslední, pak ti to dám.“

Nejpamátnější DJ request, co jsem kdy dostal:
Nejlíp si pamatuju kupodivu smysluplnej request na Hyperparadise v remixu Flume, kterej přišel chvíli před tím, než jsem tu skladbu sám chtěl zahrát.

 

Turban Radio Wave - Gruzo In The Mix by Jan Bárta on Mixcloud

Co mně v českých klubech vadí nejvíc?:
Spousta levnýho piva, který musím vypít.

Kde bych si jednou chtěl zahrát:
Vlastně kdekoliv, kde jsem ještě nehrál. Což není zrovna úzkej výběr, protože jsem hrál zatím jen v ČR. Ale nejlepší glitch hop parties prej jedou v australský buši.

Turban playlist 29.1. 2014:
Gruzo – 23 (self-released, 2013)
Qubit – Me Like Cyan (Adapted Records, 2013)
Wuki – Happy Accidents (OWSLA, 2014)
Bro Safari & UFO! – Bird Brain (self-released, 2013)