Turban – Království za beat

00987912.jpeg

Turban je království, které sahá až za beat – a na živo se o tom budete moci přesvědčit v úterý od osmi večer v prostorách pražského Kokpit Kafe. Turban jde ven – a kam jinam než do klubu. Ze třetí dílu aktuálního beatoznalectví se tak vyklubal přelet nad ještě více club-friendly remixy již tak dost tanečních skladeb.

O parketovou úpravu skvostné skladby Your Drums, Your Love od AlunaGeorge se postaral londýnský producent Lil Silva z labelu Night Slugs. Šéf zmíněné značky L-vis 1990 zase přispěl svou dubovou verzí klasického zabijáka baltimorských klubů, tracku Bring In The Katz od KW Griff. Na singlu Weigh Me Down od Lorna, který s řádkou výživných remixů vychází na značce Ninja Tune, nenechali jednu basovou linku suchou tvůrci Mono/Poly a Dolor; Groundislavův lament s hostujícím Bathsem přetavil skoro k nepoznání kanadský beatotepec Ryan Hemsworth. Tomu zase naložil na záda klubový očistec brooklynský Baauer v remixu skladby Slurring.

Navnadili jsme tzv. namlsávkou z připravované desky Until The Quiet Comes od Flying Lotuse, který, jak jistě víte, se brzy konečně ukáže v Praze v rámci Radio Wave Stimul Festivalu. O trochu méně „seriózní“ stránku tvorby tohoto hiphopového čaroděje jsme se opřeli v jeho zrychlené a nedokončené verzi opusu Thinkin‘ Bout You Franka Oceana. A o závěrečný beatový bál (aneb kdopak by se beatu bál) se postaral projekt Trimbal, neboli aurou tajemství opředená spolupráce Jamese Blakea a MC Trima z Roll Deep Crew.

Příští Turban se bude lízat z úterních klubových ran – a jeho obsah tak bude zas o trochu zalidněnější, dalo by se říci až meditativní. Turbanu se totiž minulý týden povedlo odchytit na jeho pražském vystoupení dubstepového puristy a vyznavače hlubokého subbasového přetlaku Pinche – a můžete se tak těšit na výživné povídání nejen o beatech, s kterými Turban drží basu.