Turban uvádí: Herbarium

30. květen 2016

Autor nejnovějšího guestmixu pochází z Ukrajiny, tedy z Turbanem zatím řádně neprobádaných končin. Rozhodně to však neznamená, že se v případě hudby producenta Herbarium jedná o nějakého klubového endemita.

Od beatových bratů z východního internetového ghetta se zatím v Turbanu mihlo pár hyper barevně rozpixelovaných talentů – ukrajinský producent Herbarium však pochází z docela jiného ghetta. Patří do amorfní skupiny producentů tvořících pod hlavičkou labelu Eco Futurism Corporation. URL stopy vedou především do Ruska – navzdory informaci na Bandcampu, že základnou Eco Futr-u je Austrálie. Estetiku (sonickou i grafickou) lze trackovat k jakési zvláštní prorostlé kombinaci Her Records a futuristických zvuků ze skleníků. Svou prosklenou vizi beatové budoucnosti tituluje Eco Futurism Corporation jako „Eco Grime“.

O potřebnosti takovéto žánrové škatulky vás kromě Herbarium guestmixu, vhodného nejen pro všechny floristické interiéry, přesvědčí i to jeho EP Divine Herba, které aktuálně znovu vyšlo péčí domácího labelu/kolektivu Genot Centre – tentokrát ovšem na kazetě a s pestrou řádkou remixů od nejen tuzemských bratří grimeů. Turban doporučuje si z Herbarium mixu i Divine Herba udělat pořádně silný bylinný výluh na uši!

Tracklist:
LORD Ø x shiyuu – untitled
i61 x BOULEVARD DEPO – 333 TRIBLE CABIN 333
HERBARIUM – РИЗОМА (KXVU Cub Chop Mix)
Holloway – Vectorfield
souleets – untitled
Grizzy – Heat Death
MM – 9th Ritual (Lechuga Zafiro Remix)
tropical interface – temple excavation
MUSIC FOR YOUR PLANTS – UNESCO
KID ANTOINE – FLOOD CONTROL
Ice Pope – illuminaughty
tropical interface – ice cube
INKKE – SE
J(ay).A.D – Thinking About You

autor: Jan Bárta
Spustit audio