Turban uvádí: moistbreezy

13. září 2016

Nejnovější Turbaní guestmix začíná jako jemně nostalgický hitparádový vánek, ale brzy se změní v ničivou hyper-raveovou vichřici (či „fičák“, chcete-li). Vítr tentokrát vane od newyorské producentky a DJky moistbreezy.

Milovnice modrých paruk – a sea-raveové estetiky jako takové – moistbreezy se v tzv. klubovém oběhu pohybuje něco málo přes rok, ale za tu dobu už si její osobitá hudba – kterou samotná moistbreezy tituluje vlastním termínem „lightcore“ a sama nejčastěji popisuje jako něco mezi Rustiem a Unicorn Kidem – míchající frenetické rytmy s ambientními texturami i jejím vlastním vokálem dokázala získat uši a pozornost celé řady lidí ze současných hyperpopových držav.

Kromě vlastní produkce, ze které vyčuhuje třeba epicky našláplá spolupráce s Cetanou Running nebo „remix“ SOPHIEho „tracku“ L.O.V.E. s názvem Honey, ventiluje moistbreezy svůj tvůrčí přetlak především do vysoce energických a eklektických mixů – a Turban má tu čest být držitelem zatím posledního z nich.

V něm se potkává chorální devadesátkové guilty pleasure Adiemus s hybnou silou kultovního tracku současné generace klubových (de)konstrukcí Yeezus 2 od Neany nebo ozajstný eurodance/rave francouzských La Bouche nebo německých Dune s jeho moderními reinkarnacemi v podání Unicorn Kid nebo samotné moistbreezy. Její mix má tak zcela unikátní schopnost sfouknout vaše hitparádové předsudky jako domeček z karet – protože kdo se bojí, nesmí do Esa.

Tracklist:
adiemus – adiemus (space raven bootleg remix)
yeezus 2 – neana
fly like a butterfly – hideki naganuma
runner – holly & aya
be my lover – la bouche
do you want it – mitomoro
yalla habibi – bb habibi nxc mix
mayday – boys noize
need u – unicorn kid
propaganda – dj snake (subsurge's hard club bootleg)
animal – kesha (moistbreezy full moisture remix)
now we are free – ???
can't stop raving – dune
walls – sultan + shepard (nxc edit)
eating glass – SAM
running – CETANA x moistbreezy

autor: Jan Bárta
Spustit audio