Turban v jezeře ledových beatů

V prostředí současné, na neustálou aktualizaci zatížené klubové hudby už ze své podstaty nezbývá moc prostoru na péči o vlastní historii a zájem o tzv. velké příběhy. O to více potěšujícím faktem pak je, že jeden z největších a nejunikátnějších příběhů současné beatové vědy zvládly zaznamenat dva z nejfuturističtějších labelů současnosti – Night Slugs a Fade To Mind.

Řeč je o jejich prvním společném releasu – re-releasu tracku Icy Lake newyorského house/techno dua Dat Oven z roku 1998. Pozapomenutou perlu dekadentních večírků New Yorku z konce tisíciletí objevil při sledování jednoho obskurního klipu na YouTube producent a DJ Total Freedom, jeden ze zakladatelů značky Fade To Mind – a byla z toho láska na první poslech, takřka okamžitě sdílená i členy sesterské ostrovní divize Night Slugs.

Z podivuhodné výpravy za genezí skladby Icy Lake, jejíž zvuk jakousi zvláštní časoprostorovou náhodou jako by ze současného katalogu Night Slugs a Fade To Mind vypadl, vznikl krátký filmový dokument – a track se dočkal i své vinylové reinkarnace, společně s remixy od L-Vise 1990, Total Freedoma, NA (aka poloviny Nguzunguzu) a nedávno zesnulého DJ Rashada. Turban beatovou výpravu do ledového jezera spolu se všemi zúčastněnými rozhodně doporučuje – jen málo příběhů v současném klubovém ekosystému je totiž tak cool.

Turban – playlist 7. května 2014:
Mumdance – Springtime (Unknown To The Unknown, 2014)
Trippy Turtle – NaNa (self-released, 2014)
VesperTown – Royal Flash (Tokyo Hands remix) (Donky Pitch, 2014)
Ryan Hemsworth – Ryan Must Be Destroyed (Wave Racer remix) (Last Gang x Future Classic, 2014)
Wave Racer – Streamers (Ryan Hemsworth remix) (Last Gang x Future Classic, 2014)
Tennyson – You´re Cute (Secret Songs, 2014)
Bok Bok – Howard (Night Slugs, 2014)
Dat Oven – Icy Lake (Original Arena Mix) (Night Slugs x Fade To Mind, 2014)
Dat Oven – Icy Lake (L-Vis 1990 remix) (Night Slugs x Fade To Mind, 2014)
Dat Oven – Icy Lake (Total Freedom remix) (Night Slugs x Fade To Mind, 2014)
Tielsie – Hueboy (self-released, 2014)