Tvůrčí proces nikdy nekončí a hledání vlastního zvuku je dlouhá cesta, říká Aid Kid

21. duben 2015

„Mít vlastní zvuk je tak náročná a složitá věc, že některé kapely se k němu nedostanou nikdy. Takže si myslím, že mě v tomhle ohledu čeká dlouhá cesta, a doufám, že se mi to jednou povede,“ říká talent české elektronické scény, skromný a pracovitý hudebník Ondra Mikula alias Aid Kid, který se zastavil do úterního On Air vysílání na Vltavě.

Na podzim roku 2013 poslal Ondra Mikula svoji skladbu 2night do Startéru Radia Wave. Co mu účast v tomhle pořadu, který objevuje nové české hudební talenty, dala? „Díky Startéru jsem se dostal do kontaktu s Radiem Wave, které mi v mojí hudební cestě pomáhá asi úplně nejvíc. A díky Startéru jsem pak taky dostal možnost zahrát si na slovenském hudebním festivalu Pohoda, což pro mě byla velká zkušenost a je to zatím jeden z mých největších hudebních zářezů,“ vysvětluje Aid Kid, jak mu účast ve Startéru pomohla v jeho slibně se rozjíždějící hudební kariéře.

„Tvůrčí proces je nekonečný a na 100 % nebudu spokojený nikdy. Možná za pět nebo deset let, až si najdu vlastní zvuk. Takže na výsledné podobě debutové desky bych vlastně mohl něco měnit donekonečna. Jenže jsem si řekl, že takhle k tomu přistupovat nemůžu, protože to bych nikdy nic nevydal,“ říká Ondra, který kromě sólového projektu Aid Kid hraje na baskytaru v kapele Divided, skládá hudba pro divadelní představení a studuje výtvarnou školu. Proto mezi Ondrovy inspirační vlivy patří taky divadlo, výtvarné umění a kultura obecně.

Aid Kidův debut si můžete poslechnout tady a poslechněte si taky celý rozhovor.

Spustit audio