Ulice, brácho: basa, love, pamatuješ? Bangery z vězení & rap o kriminálu do domácí karantény

16. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bangery z vězení & rap o kriminálu do domácí karantény

#FREEVŠICHNI! Z nebes spadl další lockdown a my jdeme sedět. Nakoukli jsme do vězení, kde skončilo (nebo ještě skončí) nespočet interpretů, které rotujeme v našich playlistech. Za co sedí, na jak dlouho a kdy je pustí?

Nelegální zbraně, nedodržení podmínky, rvačky, drogy, řízení pod vlivem či v nejhorším případě vraždy. To je jen výčet obvinění, která se objevují u soudů, když se láme chleba při rozsudku. Na americké scéně nejsou tyto případy, ve kterých často figurují rappeři, nic neobvyklého.

Bobby Shmurda si šel sednout ve svých dvaceti letech a stále čeká na propuštění, Gucci Mane byl mezi lety 2001 a 2016 skoro více ve vězení než na svobodě, Kodak Black si vysloužil při poslední potyčce 46 měsíců a v těch nejhorších případech jde o rozsudky řádově až 55 let (např. Tay-K). Pak tu jsou podivné případy, jako je kauza YNW Melly, u kterého se stále neví, jak dlouho v chládku vlastně pobude. 

Jasné je však jedno: vězení je s americkou gangsta rapovou scénou spjato odjakživa. Z pobytu v něm může vzejít motivace pro změnu, jako například u Gucci Mana, nebo také motivace na to, jak se stát práskačem, jako v případě 6ix9ina. Volba je pouze a jen na nich.

Kromě US scény jsme se ale tentokrát podívali také na poměrně klidnější situaci s vězením v tuzemsku, probrali aktuální novinky o tom, kdo a kde vydává, a neopomněli jsme zmínit i několik CZ releasů.

Kdy vyleze na svobodu Bobby Shmurda, Kodak Black, GZUZ nebo YNW Melly? Kolik si toho odseděl Gucci Mane mezi lety 2001 a 2016? A kdo dostal na US rapové scéně za poslední roky nejvyšší trest odnětí svobody? To vše a spoustu dalšího se dozvíš v novém speciálu Scény s Opakem Dissu věnovaném vězení!

Spustit audio