Umělý jazyk, který pozná stáří whisky a muzeum šmírování. Budoucnost je tu, říkají Mikrovlnky

Mikrovlnky a umělý jazyk, který dokáže rozpoznat stáří whisky
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky a umělý jazyk, který dokáže rozpoznat stáří whisky

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky loví ty největší škeble ze zpravodajské zátoky. Již tradičně přinesly pouze ty nej zprávy z celého známého vesmíru, ale i z Brna, kterým je Zuzana posedlá. Nutností bylo probrat existenci umělého jazyka, který pozná stáří whisky, a ruského pravoslavného duchovního, který mluvil s duchem Darwina.

Mrtvý vědec ruskému odpůrci darwinismu údajně svěřil, že se za svou teorii stydí a že je neplatná. Náhoda? Nemyslíme si. Zuzana na této zprávě ocenila zejména originální volbu důkazního materiálu. Vyvracet tvrzení o mluvící mrtvole se dá totiž jen těžko. Ivanu rozveselila zpráva z pokrokového Islandu, kde vzniklo malé muzeum šmírování. Zuzanu zpráva moc nenadchla, protože šmírování skrze okna provozuje už léta.

Nebyly by to Mikrovlnky, aby nezmínily Brno. Tam nastala lapálie s reflexními vestami záchranářů, ve kterých se hrozně zpotili. Šéfka jim koupila nové, které nyní testují. A tak to máme rádi.

Je mezi těmito zprávami nějaká souvislost? Není a Mikrovlnkám to vůbec nevadí.