Universum: V Hongkongu s Nikolou

5. březen 2013

S programem Erasmus může student dnes celkem snadno zamířit za vzděláním téměř kamkoliv po Evropě. Co ale vzdálenější a exotičtější destinace? Třeba Hongkong.

„Zàijiàn,“ loučí se mandarínsky 24letá studentka žurnalistiky Nikola Reindlová. Základy nejrozšířenějšího čínského dialektu získala při studiích v Hongkongu, kam zamířila na čtyři měsíce díky tak zvaným meziuniverzitním dohodám.

Nikole nevyšla přihláška na Erasmus, zdravě se proto naštvala, sepsala nový motivační dopis a vypravila se na výběrové řízení. Z 15 zájemců byla nejlepší, a mohla vyrazit. „Prvních čtrnáct dní jsem myslela, že to nezvládnu. Pak se to zlomilo a byl to jedinečný zážitek,“ popisuje svoje pocity z pobytu.

O tom, jak se v jednom z nejlidnatějších měst světa mladé Češce žilo a studovalo, jsme si povídali v Universu Radia Wave. Nikola přihodila i pár tipů, jak správně sepsat velmi důležitý motivační dopis.

autor: Pavel Cyprich
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.