V Japonsku řádí sushi teroristé a lupiči hodili na ženu hladkou mouku. To jsou nej zprávy týdne

24. březen 2023

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejchutnější jogurty ze zpravodajské mlékárny. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanku jako milovnici Asie zaujala zpráva o tom, že japonský restaurační průmysl zaměřený zejména na sushi se potýká s nepříjemným chováním některých hostů. Škůdci v zařízeních záměrně porušují hygienická pravidla a obtěžují provozovatele. Výtržníci například škodili v restauracích s takzvaným running sushi, kde se jídlo mezi jednotlivými stoly dopravuje po páse. Na pokrmy pro ostatní hosty skupina mladých lidí plivala nebo je dokonce olizovala. 

Zuzanu jako fanynku vědy upoutala zpráva o tom, že Kanadská biotechnologická společnost Sunshine Earth Labs může legálně vyrábět a při dodržení přísných omezení prodávat kokain i další drogy. Licenci jí udělilo kanadské ministerstvo zdravotnictví.

Nesměla chybět ani nějaká ta krimi klasika z Brna: lupiči v Brně hodili na ženu dvě kila hladké mouky. 

Je mezi plýtváním moukou, inovacemi v oblasti drog a sushi vandaly nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio