V Městské knihovně v Praze proběhl osmý ročník festivalu o duševním zdraví a mysli Na hlavu

5. březen 2024

Národní ústav duševního zdraví znovu uspořádal Festival Na hlavu. Festival se zaměřením na duševní zdraví a mysl proběhl mezi 29. únorem a 3. březnem v Městské knihovně v Praze. „Motivace byla otevřít debatu o duševním zdraví. Snížit stigmatizaci, která se s duševním onemocněním pojí. Lidé, kteří se potýkají s nějakým duševním onemocněním často zažívají pocit stresu z toho, že o svém onemocnění nemohou mluvit a stydí se,” vysvětluje Pavla Chlebounová z Festivalu Na hlavu.

Letošní 8. ročník zvolil jako ústřední téma diverzitu. Program nabídl panelovou diskuzi Neptej se mě jen na to, která se zaměřila na výzvy komunikace o duševním zdraví a nemoci v médiích. Jedním z diskutujících byl i moderátor magazínu Balanc na Radiu Wave Petr Bouška. Debata proběhla v sobotu 2. března od 17:00. Více o festivalu najdete na jejich webových stránkách

Které filmy, divadelní představení nebo přednášky na letošním ročníku Festivalu Na hlavu byly těmi stěžejními? Jak si aktuálně stojí debata o duševním zdraví v českém kontextu? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.