Vakcína proti smuténce? Hitparáda pouští hygienické ploužáky, možná až moc sterilní

9. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Startér – Jonáš Zbořil, Kuba Kaifosz, Dominik Zezula

Třiadvacáté kolo hitparády neobjevených talentů na české hudební scéně patří ploužákům. Je na ně ideální doba – žádá si je předjarní bezčasí. K oběma smuténkovým novinkám máme ale výhrady.

První na řadě je Sofie, dvaadvacetiletá zpěvačka z Prahy a zjevně velká milovnice Adele. White Roses je balada jak vyšitá do závěrečných titulků vašeho oblíbeného seriálu na oblíbené VOD platformě. Problém White Roses je, že v ní nemůžete zmáčknout tlačítko Next a přeskočit do další epizody. Tuhle písničku prostě zabíjí příliš dlouhá stopáž a nulová gradace, myslí si Kuba Kaifosz a Dominik Zezula. Nicméně autor tohoto textu tak docela nesouhlasí. Sofie zpívá jemně, přesto se jí daří budovat melodramatickou atmosféru. Trochu rušivá je „až příliš dokonalá“ angličtina, ale jinak tomuhle tracku fandíme.

No a pak jsou tu QAI. Kapela, o které toho vlastně moc nevíme – jen to, že má minimálně dva členy, na jaře jí vyjde první EP a zpívá smutné písně o kamarádech. Friends je vlastně docela pecka, podle odměrky přesně vyvážený ploužák s příjemně kompresovanými beaty à la Tame Impala a něžným vokálem à la Kings of Convenience. Kdyby to slyšel Albert Černý, bude brečet dojetím. Tenhle track útočí na pozice Lake Malawi. Jen jestli nezapadne. Třeba proto, že zní vlastně trochu moc univerzálně. Dáte mu hlas, abychom se mohli do příště ještě rozmyslet?

Poslechněte si záznam Startéru, zahlasujte na wave.cz/starter a pohádejte se s námi nad soutěžními tracky. Nebo pošlete vlastní pecky na starter@rozhlas.cz. Máte ještě pár týdnů, než letošní sezonu uzavřeme!

Spustit audio