Velikonoční vysílání stanic Českého rozhlasu nabízí posluchačům pestrý program. Napříč stanicemi budou znít hudební speciály, hry a četby nebo velkolepá klasika. Témata k zamyšlení i zábavu pro chvíle oddechu nabízí rozhovory se zajímavými osobnostmi.
Český rozhlas Dvojka připomene v dopoledním svátečním programu herecké osobnosti Jiřinu Jiráskovou a Vlastimila Brodského. Odpoledne a večery na Dvojce ozdobí rozhlasové hry a pohádky: Oldřiška od Františka Nepila, Princ a chuďas podle Marka Twaina, Bakchova slavnost od Arthura Schnitzlera, Ani o dolar víc, ani o dolar míň Jeffreyho Archera a Neviditelná princezna Petra Hudského.
Na Vltavě se mohou posluchači těšit na dramatizaci části Bulgakovova románu Mistr a Markétka - příběhu Piláta Pontského v hvězdném hereckém obsazení v čele s Bořivojem Navrátilem a Petrem Kostkou. Ve filozofické hře Ingeborg Bachmannové Dobrý Bůh z Manhattanu stane Bůh před soudem, aby se zpovídal ze zločinu proti lásce dvou mladých lidí. Kristovo vzkříšení oslaví písněmi Vivaldiho, Händela a Pucciniho vltavské Partitury s podtitulem Aleluja zpívejme!
Český rozhlas Plus připravil debatu na velikonoční téma v pravidelném pořadu Vertikála. V pátek bude hostem populární Osobnosti Plus kněz a teolog Tomáš Halík, který promluví o problémech církve i hloubce víry. Do Radia Wave přijde kněz a teolog Pavel Kopeček a vysvětlí roli rituálů v postmoderní společnosti.
Rádio Junior nabídne celkem 7 velikonočních pohádek a v sobotu odstartuje výtvarnou soutěž se skřítkem Hajajou. Český rozhlas Pohoda zařazuje sváteční rozhovory s františkánem Norbertem Stanislavem Šamárkem a s rakovnickým farářem Vojtěchem Novákem. Přináší také pořady o lidových písních s folkloristou Jaroslavem Krčkem, herci Alfredem Strejčkem a Jitkou Molavcovou a s hudebníkem Daliborem Štruncem.
Český rozhlas D-dur se bude věnovat hudbě duchovní: v sobotu s inspirací z rozhlasového archivu nahrávek, v neděli nahlédnutím do archivu pořadů – hudebním setkáním s českými křesťanskými duchovními Tomášem Buttou, Joelem Rumlem, Tomášem Halíkem a dnes již nežijícím Miloslavem Vlkem.
K poslechu pro sváteční dny
Výběr ze svátečních pořadů
-
Láska k auto-moto historii spojuje členy Veterán Klubu Sedlčany. Za vznikem stojí šest nadšenců
Veterán Klub Sedlčany funguje od roku 2011. Tehdy si šest místních nadšenců do historických vozidel začalo vyměňovat poznatky, zkušenosti, scházet se.
-
Hody, hody, sluchovody! Funk-soulová nádivka do vašich uší ve velikonočním Grundfunku
Na Velikonoční neděli jsme vás stihli nejenom pozvat na koncerty světových umělců v našem nejbližším okolí, ale i z živáků zahrát přímo ve vysílání.
-
Slunce, seno v kulisách Slunečné s názvem Zaječí pelíšky. Proč nemáme velikonoční filmy?
Velikonoční pondělí si žádá tematickou epizodu Slejváku o ničem jiném, než pomlázkování, šupání neboli šlehačce.
-
Vladimír Hulpach: O těch kouzelných dudách
Pohádka vypráví o kouzelných dudách, které chudému dudákovi z Klenčí pomohly ke štěstí.
-
Dobro život objímá, ale není to jednoduchý zápas, spíš dramatický, říká biskup Tomáš Holub
Velikonoce jsou největším křesťanským svátkem. Období, kterým křesťané slaví vzkříšení Ježíše Krista, je spojené s poselstvím naděje, obnovy a vítězství života nad smrtí.
-
Jankův květ. Pohádka o lásce, bylinkách a divoženkách z Beskyd
O Janka se stará nevlastní teta Veruna, ale dlouho už se o něj starat nechce. Vypraví se proto do lesa nasbírat jedovatý rulík zlomocný. Jak to dopadne?
-
Stoletá seniorka Jaroslava Koubková: Velikonoce jsou krásné. Dnes ale hrají roli obchodní domy
Je inspirací pro všechny. Dáma, které je 102 let, je plná radosti a těší se na Velikonoce. „Na stole jsme měli mísu s vajíčky, bochánky, pekl se beránek,“ vzpomíná.
-
Velikonoční pondělí s pomlázkou, jak ho známe, je středoevropskou záležitostí, vysvětluje etnografka
Které dnešní zvyky a obyčeje mají kořeny v dobách předkřesťanských a které už jsou ryze křesťanské? Na to odpovídá v Apetýtu etnografka Jana Poláková.
-
Život s Bohem. Řídí auto, používají sociální sítě nebo si jdou zaběhat. Jak dnes žijí řeholnice?
Striktní životní cestu si řádové sestry vybraly dobrovolně, u lidí ale narážejí na předsudky a zkreslené představy. Jak dnes žijí řeholnice?
-
S etnografkou o velikonočních zvyklostech, které mají křesťanský i pohanský základ
S etnografkou Markétou Palowskou si období Velikonoc projdeme z pohledu tradic a zvyklostí, které jsme si uchovali i těch, na které jsme třeba zapomněli.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »