Velká zamilovaná jízda. Co hezkého nám děti nadělují do života?

11. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Matka a dcera

Děti tmelí vztahy mezi partnery, v rodině i ve společnosti. Jsou bezprostřední a do života nám vnáší radost a opravdovost. V předvánočním čase jsme si s Janou a Míšou povídaly v Houpačkách o tom, co jim děti přinesly do života pozitivního a čím je mateřství naplňuje.

„Já si vůbec neumím vzpomenout, co jsem dřív dělala, když jsem přišla domů z práce nebo ze školy. Podle mě jsem se hrozně flákala. To je jedna z věcí, které mi mateřství mimoděk přineslo jsem neuvěřitelně efektivní a výkonná,“ vyjmenovává Jana pozitivní změnu, kterou jí mateřství přineslo do života. „Neskutečně mi to přidalo další dimenzi, jak přemýšlet nad problémy, jak se koukat na různé situace,“ doplňuje ji Míša a přiznává, že děti jí přeskládaly priority v životě, rozhoduje se rychleji a neztrácí čas s podružnostmi.

Čtěte také

Jak je to s mateřskou láskou, novým citem, který by bez dětí těžko zažily? Je to jako velká zamilovaná jízda, která nekončí? „Mě hrozně překvapilo, jak silný cit to je,“ zkouší popsat mateřskou lásku Jana, „doslova fyzicky cítím, že bych za to dítě dýchala. Celé těhotenství jsem se bála, jestli ji vůbec budu umět zvednout a nějak se o ni postarat. Pak se narodila a já jsem okamžitě nabyla pocitu, že mi nikdy v životě nic nešlo líp.“ A co pozitivního ji naučilo mateřství o ní samotné? „Já vím, že se to často říká, ale je to fakt zrcadlo. Pokud je člověk nastaven k sebereflexi a zajímá a baví ho nějaký seberozvoj, dítě je ten nejlepší učitel.“

Veskrze láskyplné a spokojené mámy si v předvánočním díle povědí, proč by děti za nic na světě nevyměnily a proč jsou za takovou školu života vděčné. Poslechněte si Houpačky o tom, co pozitivního jim do života přineslo mateřství.

Spustit audio