Vince Vaughn jako vraždící středoškolačka. Hororová komedie Slečna bestie je zábavná oddechovka

2. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z filmu Slečna bestie

Freaky Friday jako teenagerská vyvražďovačka. Takhle by se dal shrnout námět filmu Slečna bestie. V hororové komedii si teenagerka Millie prohodí tělo s vraždícím šílencem s přezdívkou Řezník. Hlavní hvězdou filmu je ale Vince Vaughn, který je v roli teenagerky komický i přesvědčivý zároveň.

Režisérem Slečny bestie je Christopher Landon, který už má s předěláváním komedií do hororového hávu zkušenosti. Jeho film Všechno nejhorší byla zase hororová verze filmu Na hromnice o den více. Disneyovská rodinná klasika Freaky Friday (česky Mezi námi děvčaty) o matce, která si načas vymění tělo se svou matkou, se pod jeho rukama změnila v solidní pohodovou hororovou komedii, která staví na situačním humoru a hereckých výkonech.

Kathryn Newton v roli Millie je dobrá, hlavně když hraje samotnou Millie. V roli sadistického vraha je spíše nevyužitá, protože jí snímek nedává tolik prostoru vyniknout. Řezník totiž v jejím těle spíše výhružně mlčí, než že by dával průchod svým sadistickým choutkám.

Naproti tomu Vince Vaugh je v roli teenagerky uvězněné v obřím svalnatém těle vyloženě skvělý a je to hlavní důvod, proč se na ten film podívat. Skvěle si osvojil holčičí mimiku, styl vyjadřování a řeč těla. Působí komicky tam, kde to má být komické, a přesvědčivě, kde to má být přesvědčivé. Slečna bestie tak rozhodně nijak nesnižuje čest prestižní společnosti Blumhouse, ve které vznikla.

Více o tom, co se stalo mezi námi děvčaty a sériovými zabijáky, si poslechněte v recenzi.

Spustit audio