Vizážista není jen malíř obličejů, ale i tak trochu psycholog

8. prosinec 2021

Zuzana a Ivana tentokrát ve studiu, které znamená svět, uvítaly vizážistu Pavla Kortana, který se rozpovídal nejen o tom, jaký stín máme použít k bělmu a jak chutnaly natlučené konzervy v jeho dětství.

Zuzanu zajímalo, co považuje Pavel za must have v kosmetické taštičce. Podle něj se skoro každému hodí BB krém, tvářenka a řasenka. Základ je však produkty používat na správných místech obličeje, jinak můžete spíš vypadat, že máte horečku, a ne, že jste růžolící.

Ivanu, která možná ve skrytu duše myslí na rekvalifikaci, zajímalo, jak se běžný smrtelník dostane na pozici vizážisty hvězd. Pavel popsal své skromné počátky na vesnici, kde vyrůstal a kde byla konzervárna, následné studium na krejčovském učilišti, coming out a lakování nehtů, přes které se dostal až k líčení a do Prahy.

Pavel vymýtil také klišé o tom, že vizážista nemůže nosit oblečení ze second handu nebo že se jedná o pití kafíčka a občasné přepudrování – jeho kufr s malovátky prý váží až 40 kilogramů. 

Ivanu ještě zajímalo, jaký je dominantní trend v líčení, ale byla ujištěna o tom, že trendem je, že žádný trend neexistuje. Pavel ještě apeloval na důležitost manželství pro všechny a mohlo se jít domů.

Pusťte si do uší a hlavně duše Buchty a třeba přijdete na to, že ani vám by neuškodila trocha řasenky, když půjdete s odpadkovým košem k popelnicím.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.