Vlaďka Kennett: Novozélandské Glenorchy je můj druhý domov

31. srpen 2014

Vlaďka Kennett žije na Novém Zélandu už víc jak 10 let. Cestovatelka, průvodkyně, fotografka a milovnice hor pracuje poslední rok také jako diplomatický zástupce našeho státu – jako honorární konzulka. Zná úžasné novozélandské hory, kam se můžete vydat na náročné treky. Pozorovala ptáka kiviho v ostrovních přírodních rezervacích.

Lake of the Rings
Honorární konzulka ČR na jižním ostrově Nového Zélandu sice úřaduje v Queenstownu, ale bydlí v Glenorchy, vesnici u jezera Wakatipu. To se objevilo jak v Pánovi prstenů Petera Jacksona, tak v působivém TV seriálu Jane Campionové Top of the Lake. Čím si ji tento kout Zélandu tak připoutal? A jak pracuje honorární konzul(ka) ČR v Queenstownu? S čím se na ni Češi obrací? Co se děje, když ztratíte pas? Je vám k něčemu obyčejná kopie?

Stewart Island a Kapiti Island
Na těchto ostrovech můžete pozorovat původní (nebo původnímu stavu blízkou) novozélandskou přírodu, ve které nejsou přítomní savci. Často (i když obvykle jen na malý moment) mají návštěvníci možnost vidět plachého ptáka kiviho a některé další endemitní druhy. O návštěvách obou ostrovů nám Vlaďka Kennett také vyprávěla.

Naše zélandská honorární konzulka se zároveň věnuje lavinové kynologii a působí v turistickém ruchu (který i vystudovala) a vozí Čechy po Zélandu. Jaký měsíční itinerář by navrhla, kdyby měl zahrnout oba novozélandské ostrovy? Jaké nejkrásnější treky na Novém Zélandu zná? A kde se autenticky seznámit s maorskou kulturou? Poslechněte si záznam vysílání cestovatelského a outdoorového magazínu Radia Wave!

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.