Vlčí srdce a psí sny. Streamujte exkluzivně novou desku kapely Zvíře jménem Podzim

18. září 2019

All-star orchestr sdružený kolem písničkáře Jakuba Königa Zvíře jménem Podzim vydává své druhé album Září v sobotu 21. září. Album, jehož vydání doprovází výstava písničkářových obrazů v kutnohorském GASKu i vydání knihy, produkoval Pjoni.

Zvíře jménem Podzim měl původně být projekt na jedno album a dva až tři roky koncertování. Kreativní přetlak Jakuba Königa ovšem původní plán mírně vykolejil. „Tuhle sadu písniček jsem prostě nemohl dostat z hlavy, zeptal jsem se ostatních a rozhodli jsme se, že je zaznamenáme. Nikdo od nás nic nečeká, což je samo o sobě super,“ říká písničkář, který se do tuzemské hudební scény otiskl nejsilněji pod maskou komiksového kuchaře Kittchena.

Zvíře jménem Podzim – Září

Většina skladeb na albu Září pochází právě z dílny Königa a dalšího klíčového člena mnohohlavého orchestru, producenta Aid Kida. Album „na rozloučenou“ společně s rozsáhlým podzimním turné by mělo být labutí písní celého projektu. „Takhle obrovitánská věc se nedá tahat donekonečna a musí včas skončit,“ říká König.

Září od kapely Zvíře jménem Podzim si nyní můžete poslechnout v našem exkluzivním streamu. Jakub König byl navíc také nedávným hostem hitparády neobjevených Startér. Hodinový rozhovor protkaný demo nahrávkami mapujícími celou jeho kariéru najdete zde.

Album bude slavnostně představeno 21. září na vernisáži výstavy obrazů z knihy Zvíře jménem Podzim v kutnohorském GASKu. Kompletní sestava Zvířete jménem Podzim se poté naživo sejde na slavnostním křtu alba, který se chystá 1. 11. v Paláci Akropolis.

autor: Radio Wave
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.