Vydejte se na zadumané toulky ostrovní krajinou spolu s Enchanted Lands

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ebchanted Lands

Pražská ambientní producentka Barbora Dehaen Polcerová, vystupující pod přezdívkou Enchanted Lands, letos navazuje na svůj tři roky starý debut, kazetu Feed Goals. Album Cryptic Island Eco-Sanctuary čerpá z jejího výletu na jeden ostrov poblíž Estonska a vychází u londýnského experimentálně elektronického vydavatelství Quantum Natives.

Když před třemi lety vyšla Enchanted Lands její prvotina Feed Goals na pražském labelu Genot Centre, působilo to na místní scéně trochu jako úkaz. Ambientní album plné koláží z youtubových ripů i ASMR samplů vznikalo podle ní především dílem náhody, improvizace i zvukové juxtapozice. Feed Goals tehdy mocně zarezonovalo jak mezi fanoušky, tak i kritiky a vysloužilo si hned dvě nominace v oceněních Vinyla. Tu za objev roku nakonec Barbora Dehaen Polcerová i proměnila. Cryptic Island Eco-Sanctuary navazuje na její dřívější tvorbu tím nejlepším způsobem, zároveň působí mnohem více sebevědomě a jistě.

Kulisou a hlavní inspirací pro novinku byl pro Enchanted Lands výlet na jeden malý a poměrně odlehlý ostrov poblíž Estonska, který dříve působil jako vojenská základna. „Bylo to, jako ocitnout se uprostřed Myst – tři čtvereční kilometry pevniny, velké tajemné balvany a kamenné bludiště a zdánlivě opuštěných pár dřevěných domů,“ komentuje zážitek sama Dehaen Polcerová, z níž udělala zmiňovaná návštěva ostrovní nadšenkyni. A inspirovala i výsledný vizuál alba – společně s ním také vychází počítačová hra. Do krátkého herního prostředí Polcerová zasadila sochy naskenované mobilem během procházek po pražských periferiích.

Cryptic Island Eco-Sanctuary zároveň nevychází na jejím domovském labelu Genot Centre nýbrž u londýnského experimentálně elektronického vydavatelství Quantum Natives. Zároveň se na albu objevují i dvě zvučná jména digitálního undergroundu, producent Racine a francouzský zvukový kolážista Loto Retina, kteří pomohli Enchanted Lands rozvinout dva z jejích nápadů. Enchanted Lands své album Cryptic Island Eco-Sanctuary pokřtí v úterý 28. července v pražském divadle Archa na vystoupení spolu s producentkou Zoë Mc Pherson a hradeckým dronovým melancholikem Obelisk of Light.

V čem se proměnila tvorba a zvuk Enchanted Lands? Proč má radost ze spolupráce s Racinem a Loto Retinou? Jak na Juditu s Hanou působí ASMR prvky a to, jak s nimi Enchanted Lands pracuje? Poslechněte si celý rozhovor Judity Císařové a Hany Řičicové o druhém albu pražské producentky Enchanted Lands!

Enchanted Lands – Cryptic Island Eco-Sanctuary (2020, Quantum Natives)