Vyhlídková Modeschau

1. leden 2011

První Modeschau 2011 se na základě archivů z loňska pokoušela tipovat, kde a od koho můžeme letos očekávat inspirativní a krásné.

Protože se v našem pořadu věnujeme výlučně jen věcem, které nás zaujmou a které považujeme za dobré a kvalitní, nešlo o nějaké třídění zrn od plev. Všechna jména, která v uplynulém roce v našem vysílání zazněla, podle nás stojí za to a máme radost, že se jich u nás objevilo tolik. V první Modeschau 2011 jsme ale mluvili o těch osobnostech a událostech, které mají podle nás v tomto roce vzestupnou tendenci a podle všeho bude zajímavé je sledovat.

Máme velkou radost z toho, že nezávislá móda se začíná dostávat do stále širšího povědomí. Je to nejen díky velkým akcím, jako Shooting Fashion Stars, které dostávají kvalitní a originální mladou módu do povědomí veřejnosti i do galerií, jinak většinou výlučně zaměřených jen na výtvarné umění. Svoji roli hraje i stoupající množství a úroveň různých prodejních akcí, od DesignSUPERMARKETU přes Code:Mode až po malé bytové bazary a jednorázové trhy. Díky Minty Concept Club se u nás začíná šířit fenomén Pop Up, netradičních prezentací módních značek.

02093624.png

Další osobností, která zásadním způsobem posunuje prezentaci módy u nás, je Oldřiška Křížová, která kromě Shooting Fashion Stars iniciuje i mnoho dalších událostí na pomezí módy, umění a performance. Jako příklad můžeme zmínit okouzlující performanci ŠachMat, která byla jednou z událostí Designbloku 2010. Zmiňovali jsme také návrháře a značky, od kterých v roce 2011 hodně očekáváme, mimo jiné Mirku Talavaškovou, Zuzanu Kubíčkovou, značku KATARZE a další. Více si můžete poslechnout v záznamu pořadu v Jukeboxu.

Přejeme vám šťastný, svobodný a kreativní rok 2011!

playlist:
Nicki Minaj – Monster (Universal Motown)
Pariah – Crossed Out (R&S)
Esplendor Geometrico - Moscu Esta Helado (Weird)
Nike7UP – LUCKY (Disaro)
R. Kelly - When A Woman Loves (Jive Records)
Tearist – Repetition (uns.)
Butterclock – Alaska (uns.)
GOBBLE GOBBLE - Nikki (Royal Rhino)
Delta Mirror - Going To Town (Lefse)
Keep Shelly in Athens – Running Out Of You (Transparent)
Gatekeeper – Serpent (Merok)
Gatekeeper – Visions (Merok)
Sbtrkt – Hide Or Seek (Young Turks)

autor: nikamay
Spustit audio