Výletní tip Martiny Bulánkové: Vystoupejte na kouřící kopec Boreč v Českém středohoří

13. leden 2023
Tip

Cestovatelka z webu Akční rodiče Martina Bulánková si pro tento týden připravila další výletní doporučení pro vás i vaše děti. Vyrazte na výšlap kopce Boreč v Českém středohoří. A čím chladnější počasí bude, tím kouzelnější zážitek na vás čeká. Vrchol Boreč se nachází jen pár kilometrů západně od Lovosic. Speciální je svou sítí puklin, která zejména v chladném počasí nabízí originální kouřový efekt.

Často je tento vrch nesprávně označován za českou sopku. Pokud ovšem hledáte náročný výlet s rozhlednou a restaurací v cíli, nebude pro vás to pravé. Kopec sice není náročný svým převýšením, přesto však nabízí kouzelné výhledy do širokého okolí Českého středohoří. Při správném počasí dohlédnete na Milešovku, Lovoš nebo Ostrý. Během mrazivého počasí si ovšem nezapomeňte nesmeky, cesta může být pokryta ledovkou.

Proč z vrchu Boreč vyvěrá kouř? Poslechněte si celý tip cestovatelky Martiny Bulánkové z webu Akční rodiče.

Kouřící kopec Boreč
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.