Výletní tip Viktorky Hlaváčkové: Nemůžete cestovat? Nechte u sebe přespat turisty, zpestří vám život

Viktorka Hlaváčková s novými přáteli z ciziny zažila spoustu legrace
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Viktorka Hlaváčková s novými přáteli z ciziny zažila spoustu legrace

Vypravte se s horalkou Viktorkou Hlaváčkovou na cestu kolem světa, aniž byste museli vytáhnout paty z města, v němž žijete! Jak? Díky cizincům, kteří za vámi přijedou. Cestovat skrze poznávání lidí z celého světa navíc můžete i při práci na plný úvazek v Praze, Brně nebo v jakémkoli městě i vesnici, kam se turisté chtějí podívat.

Nabídnout ubytování zdarma přes Couchsurfing, Warmshowers nebo jinou bezplatnou ubytovací službu vám nejen obohatí stereotyp všedních dní, ale můžete díky tomu také poznávat známá místa jinýma očima. Viktorku Hlaváčkovou takto z její bubliny vytrhnul například indický host žijící v USA a pracující pro SpaceX, když jí celý večer vyprávěl o samozřejmosti mimozemského inteligentního života. Poznávat Prahu ji zase bavilo s tureckou kamarádkou, která si užívala vyhledávání míst, kde tráví čas lidé přesvědčení o tom, že Turkyně chodí v burce a nepijí pivo. Když tedy nemáte peníze na to, abyste vyrazili za světem, dovolte světu, aby přijel za vámi.

Poslechněte si celý výletní tip Viktorky Hlaváčkové a dozvíte se, co dalšího vám mohou cizinci do života přinést.