Výletní tip Viktorky Hlaváčkové: Za posledním sněhem na hory! Zkuste třeba Králický Sněžník

26. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dobré sněhové podmínky jsou i na Králicku (v pozadí oblast Králického sněžníku)

Výletní tip pro vás tentokrát připravila horalka Viktorka Hlaváčková, která doporučuje výlet do hor (samozřejmě do míst, kde je to povoleno). Je tam totiž ještě pořád sníh – sice mokrý, ale je. Hory si vyberte třeba podle toho, kde jste ještě nebyli. Co třeba Králický Sněžník, pohoří i stejnojmenný nejvyšší vrchol? Rozlohou sice malinké, zato třetí nejvyšší u nás. Vyrazit můžete třeba z vlakové zastávky v Prostřední Lipce po červené hřebenovce.

Výlet tak jde protáhnout i na několik dní, dojít můžete až do Rychlebských hor. Přejít Králický Sněžník však zvládnete i za jeden den. Z parkoviště pod Klepáčem cesta vyjde na 20 kilometrů.

Určitě nevynechejte výhled ze zmíněného Klepáče, kde je dřevěná rozhledna. Bude tam zcela jistě méně lidí než na Sněžníku, kde se o víkendech srocují davy. Pokud tedy máte možnost, zkuste se tam vydat během pracovního týdne. Není navíc potřeba žádné speciální vybavení, cesty jsou dobře prošlapány. Stejně ale nic nepodceňte a dobře se připravte, ať pro vás nemusí horská služba.

Poslechněte si celý Výletní tip Viktorky Hlaváčkové a dozvíte se více o Králickém Sněžníku.

autor: Ondřej Hanko
Spustit audio