Výletní tip Viktorky Hlaváčkové: Za vodopády nemusíte na Island, i v Česku jich je hodně

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bertino údolí, vodopád

V rubrice Tip každý pátek přinášíme doporučení na víkendový výlet nejen po Česku. Výletní tip pro Radio Wave tentokrát připravila horalka Viktorka Hlaváčková, která vás zve na putování po vodopádech. Tvrdí, že jimi byla po návratu z Islandu přesycená, ale když si je jednou vyhledávala na internetu, zjistila, že jich Češi mají snad i víc než Islanďané.

Asi proto, že se jako vodopád označují i tenké proudy vody padající třeba jen z metrové výšky. Když si je tedy vyhledáte na online mapách, nabídne se vám mnoho příležitostí k procházce.

Malebný vodopádek s tůňkou je například v Kodských kaskádách v Českém krasu u malé osady Koda. Modrá turistická trasa vás pak zavede do Tetína, kde narazíte na vodopád vysoký deset metrů. Není ale přírodního původu, vznikl při těžbě vápence. Poblíž je i zřícenina hradu Tetín, z níž je hezký výhled na řeku Berounku. Ze zříceniny je možné dojít až do Berouna, odkud to není daleko ke Stradonickým vodopádům, které vynikají zajímavým cihlovým zabarvením. Výlet za vodopády začněte ve vesnici Srbsko, které leží nedaleko Kodských kaskád. Vlakem z Prahy tam budete za tři čtvrtě hodiny, autem za 40 minut. Vlak z Brna jede tři a půl hodiny, auto téměř dvě a půl hodiny.

Poslechněte si celý Výletní tip Viktorky Hlaváčkové a dozvíte se, která další místa navštívit.