Vzhůru na divný Divoký západ s Weird West. Herní westerny nejsou jen stereotypní příběhy o kovbojích

22. duben 2022

Jarda, Lukáš a Šárka si moc nepotrpí na romantizované historky o kovbojích a indiánech, herní produkce se ale s líbivou tematikou Divokého západu pere daleko zajímavěji než rodokapsy. Důkazem je i nedávný příběhový sandbox Weird West, který mezi pistolníky a šerify míchá nadpřirozené postavy, honbu za nesmrtelností a spoustu mystiky.

Šárka s Jardou Lukášovi tenhle debut od studia WolfEye svým vyprávěním „prodali“ možná až příliš přesvědčivě. Svoboda a paleta možností Weird Westu musí v kombinaci s poutavým příběhem imponovat takřka každému fanouškovi či fanynce imerzivních simulátorů, tedy her s reaktivním prostředím a velmi nejasně ohraničenou cestou k vytyčenému cíli.

Podle Šárky je ale prostředí v kombinaci s nespolehlivým ovládáním možná reaktivní až moc –⁠ zejména v situacích, kdy potřebujete, aby se věci daly do pohybu jedním konkrétním způsobem, ale namísto toho jen v úžasu sledujete spektakulární chaos.

Vedle Weird Westu trojice probrala i další zajímavé herní kousky z Divokého západu. Jarda dostal zákaz mluvit o sérii Red Dead Redemption, o které mluví v souvislosti s westerny pokaždé, a tak se dostalo i na neotřelejší tipy nejen v podobě podobně provařených Call of Juarez nebo Desperados.

Co představuje herní ekvivalent Tenkrát na západě? Je divnější Weird West, nebo Hard West? A není už ve hrách trochu přezápadováno? Poslechněte si celý díl Questu o westernech.

Spustit audio