Vzpomínka na zlatou éru indie rocku. Hitparáda neobjevených nasazuje poslední novinky sezony

16. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kuba, Anita a neviditelný Jonáš

Čtyřiadvacáté kolo Startéru představuje poslední dva tracky, které mohou soutěžit v hitparádě pro neobjevené talenty české hudební scény. Od příště už rekapitulujeme, vzpomínáme, dojímáme se – jo a taky vybíráme finalisty Startéru 2021. I naše dvě novinky se nesly ve vzpomínkovém duchu. 

The Vonts je poetická parta – takoví ti kluci, co ještě mají zkušebnu v opuštěné garáži. Jejich hudbu pohání hluboké chlapecké city a kytary. A jestli se neprosadí jako kapela, měli by se dát na copywriting. Takhle krásně popsali svůj track Hometown: „Hometown je píseň o přežití dospívání. Je to společník do karanténního resetu. A přeplněnost jeho minimalismu je taková, jaký je život. Pokus o extázi z mála. Je to cesta domů – do samoty, kde se povalujou všechny ty zakopaný strachy.“ Ano, přesně tak tenhle track zní. A je v něm ještě jakási chlapecká neučesanost, trochu nostalgie a ohlížení se za zlatou érou indie rocku. Třeba v minulém životě natočili splitko s Pavement. 

Samuel Ackah se taky narodil v garáži. Hrával prý jako bubeník v malé kapele, ale postupně začal využívat kytaru a zpěv, který teď jeho hudbě dominuje. Ale vážně. Samuel přes sebe v songu Figue vrství vokální linky, celé to zní vzdušně a vznešeně, až euforicky. Slyšíme tu Lyru Pramuk, ale i Glass Animals nebo Wild Beasts. 

Co říkala naše porotkyně Aneta Martínková na Kubův tajný disco move? Proč jí nesedla naše startéří Lana Del Rey? Poslechněte si záznam z posledního novinkového kola hitparády neobjevených Startér a zahlasujte pro svého favorita! 

Spustit audio