Watch Dogs: Legion vám umožní stát se kýmkoliv. Nejspíš o to ale nebudete stát

6. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ze hry Watch Dogs: Legion

Nový přírůstek v sérii Watch Dogs měl nabídnout hned dva druhy revoluce. Tu příběhovou, která v blízké budoucnosti osvobodí Londýn ze spárů totality, a jednu další v hratelnosti. Každý Londýňan totiž představuje potenciální hratelnou postavu. Jak moc se Ubisoftu tahle vize povedla? Jarda se Šárkou si k hodnocení přizvali šéfredaktora herního serveru Hrej Tadeáše Pepře. A nadšení moc nebyli.

Watch Dogs patří na rozdíl od takového Assassin’s Creed nebo Far Cry v rámci portfolia Ubisoftu k těm mladším značkám. Bohužel se tahle svěžest příliš neprojevuje v herní náplni, ale spíš poněkud nucenou mladistvostí, protože hackerská akce přece musí být „skrz naskrz cool“. V případě Watch Dogs: Legion jejímu šarmu ubírá hlavně největší domnělý tahák nového dílu, kde se hlavním hrdinou odboje proti totalitní organizaci Albion může stát opravdu každý. Taxikář, učitelka, doktor i uklízečka.

Náhodně generované postavy ale postrádají jakékoliv charisma a i přes volnost ve výběru si stejně většina hráčů vytvoří tým s dvěma až třemi oblíbenci, které budou střídat kvůli jejich užitečným schopnostem. Možnost naverbovat do svého týmu milou babičku je sice prvkem, který vynikne v propagačních materiálech, reálné herní využití podobných postav je ale nulové a Watch Dogs: Legion vás ani nenutí jednotlivé agenty měnit moc často.

Jarda se Šárkou a Tadeášem se tedy shodují na tom, že je hlavní postavou nových Watch Dogs vlastně Londýn, který může svou realističností nabídnout šidítko cestovatelům, jimž se po hlavním městě Velké Británie stýská. Předvídatelná příběhová linka je od toulání rozhodně příliš odvádět nebude.

Chcete si zavzpomínat na první dva díly Watch Dogs a zjistit, proč si raději pustit ten první s Aidenem Pearcem v hlavní roli? Pusťte si aktuální Quest o sérii městských akcí, kde hraje prim hackování.

Spustit audio

Související