WavetroniQ představí projekt bvdub

První release labelu Home Normal v roce 2011 obstaral v posledních letech hodně agilní producent Brock Van Wey. Pod aliasem bvdub vydal po dvou albech v roce 2009 i 2010 a vypadá to, že v nastaveném tempu bude pokračovat i v roce letošním.

Deska Tribes At The Temple Of Silence obsahuje celkem sedm vskutku dlouhometrážních opusů postavených na táhlých atmosférických plochách kdesi na pomezí melodického ambientu a dub minimalu a jak už její název napovídá, je velmi uklidňující, až meditační nahrávkou. Rubrika 3in1 bude tedy v posledním lednovém vydání WavetroniQu delší než obvykle, připravte se na třicet minut hodných pro tiché rozjímání se sluchátky na uších a klapkách na očích.

Zbylá půlhodinka se ponese v podobném duchu, jako rubrika 3in1, i když dojde i na trochu rytmičtější skladby. Zazní mimo jiné track Detuned Heart od dBridge ze zbrusu nového vinylu vydaného v polovině ledna, poslední release labelu 12k v roce 2010 v podobě listopadového alba Monocoastal producenta Marcuse Fischera, či zatím poslední dlouhohrající deska značky AvantRoots, kterou je nahrávka Motion: The Ambient Works španělského ambientního dub techno producenta Pabla Bolívara. Poslední lednový WavetroniQ bude útočištěm pro všechny, kteří čas od času rádi na chvíli zpomalí a přestanou vnímat neúprosné tikání hodin na zdech.

Playlist WavetroniQ – 31. leden 2011

dBridge - Detuned Heart [From The Start / Detuned Heart] /Autonomic, 2011/
Pablo Bolivar - Is It The Last Call? [Motion: The Ambient Works] /AvantRoots, 2010/
Orcas (Benoit Pioulard & Rafael Anton Irisarri) - Until Then [-] /self released, 2011/

Rubrika 3in1:
Bvdub - Tribes At The Temple Of Silence /Home Normal, 2011/
Sanctuary
We Move As One
Towers Rise To The Sky

Ø - Ensimmäinen Valo [Heijastuva] /Sähkö Recordings, 2011/
Marcus Fischer - Wind And Wake [Monocoastal] /12k, 2010/
James Blake - Limit To Your Love [Limit To Your Love] /Atlas Recordings, 2010/