WavetroniQ představí Tima Heckera

18. únor 2011

Dva roky po desce An Imaginary Country vydává label Kranky další dlouhohrající release Tima Heckera. Nahrávka Ravedeath, 1972 se v katalogu asi nejznámějšího postrockového labelu objevila v pondělí 14. února a o týden později se objeví i v dalším vydání rubriky 3in1.

Druhý letošní release vydavatelství Kranky obsahuje celkem 12 skladeb na pomezí abstraktního ambientu, elektronického noiseu a kytarového vazbení a je bez diskuse jedním z nejočekávanějších alb tohoto žánru v prvních týdnech nového roku.


Mezi neméně očekávaná nová alba patří i teprve druhý dlouhohrající počin projektu Deaf Center v šesti letech, rovněž únorová deska Owl Splinters, která je pokračovatelkou slavného debutu Pale Ravine z roku 2005. Erik Skodvin a Otto Totland na ní opět propojili dark ambient s „modern classical“ a stvořili temnější a zároveň subtilní nahrávku, která je prvním releasem labelu Type Records v roce 2011.


A do třetice čerstvá únorová deska, která bude znít v pondělní hodině mezi osmou a devátou večerní, je nová řadovka Franka Bretschneidera nazvaná Komet podle jeho staršího aliasu, pod kterým vydával především na konci devadesátých let. Druhý zářez v katalogu značky Shitkatapult v letošním roce je oproti Timu Heckerovi a Deaf Center rytmičtější a hlučnější, nicméně specifickým způsobem pracuje s ambientními plochami i on.

02261399.jpeg


Zbylý čas třetího únorového WavetroniQu vyplní aktuální tvorba mimo jiné od Justina Broadricka aka Final, Jefre Cantu-Ledesmy či Tilmana Ehrhorna, jehož deska Past Utopia vyšla v lednu na v loňském roce znovuobnoveném legendárním labelu Neo Ouija.

Playlist pořadu:
Frank Bretschneider - Subhachorded Waves [Komet] /Shitkatapult, 2011/
Tilman Ehrhorn - If There Wasn’t Rock (Slow Motion) [Past Utopia] /Neo Ouija, 2011/
Jefre Cantu-Ledesma - River Like Spine [Love Is A Stream] /Type, 2010/
Deaf Center - New Beginning (Tidal Darkness)[Owl Splinters] /Type, 2011/
Belong - Perfect Life [Common Era] /Kranky, 2011/
Final - Gravity [My Body Is A Dying Machine] /Avalanche Recordings, 2010/

Rubrika 3in1:
Tim Hecker- Ravedeath, 1972 /Kranky, 2011/
The Piano Drop
Hatred Of Music I
In The Air I

Marcus Fjellström - Noir Revisited [Schattenspieler] /Miasmah, 2010/
Juv - Stue [Juv] /Miasmah, 2011/
Steffi - Moving Lips [Yours & Mine] /Ostgut Ton, 2011/

Spustit audio