WavetroniQ vás seznámí s novinkou projektu Jega

1. říjen 2009

První říjnový WavetroniQ představí v tradiční rubrice 3in1 nové dvojalbum Variance producenta Dylana Nathana, který vydává své zhudebněné vize stylu IDM už od poloviny devadesátých let pod aliasem Jega. Vůbec první release pod zkratkou ZIQ labelu Planet Mu má mimochodem na svědomí právě on.

Poté co po dlouhých devíti letech letos v létě vydal (samozřejmě opět na značce Mika Paradinase) pokračovatelku řadovky Geometry z roku 2000, která připomíná tu kvalitnější část tvorby Boards of Canada, případně Aphexe Twina, je jasné, že vybrat tři povedené skladby z celkových osmnácti, které se na Variance nacházejí, nebyl nejmenší problém.

A když už je řeč o zavedených stálicích labelu Warp, jenž letos slaví dvacet let existence, v prvním říjnovém WavetroniQu dojde i na ukázky z kompilace Unheard, která je součástí několika diskového boxsetu Warp20, který oficiálně vychází právě v pondělí 5. října. S největší pravděpodobností tak budete mít možnost slyšet v české radiové premiéře dosud nezveřejněné nahrávky od Boards of Canada, Plaid, či Seefeel.

V pondělí po osmé hodině večerní si na své tentokrát přijdou především příznivci stylu IDM, ale kromě toho zazní i některé dubstepové tracky, trochu té experimentální elektroniky a také dvě rovnobeatové vsuvky technoproducenta Lukea Slatera a jeho altereg 7th Plain a Planetary Assault Systems. První říjnový WavetroniQ bude opět plný elektronické hudby ze všech stran a směrů.

Playlist pořadu:
Boards Of Canada - Seven Forty Seven [Warp20 (Unheard)] /Warp Records, 2009/
Luke Slater's 7th Plain - Lost [The 4 Cornered Room] /General Production Recordings, 1994/
Planetary Assault Systems - Whoodoo [Temporary Suspension] /Ostgut Tonträger, 2009/
Seefeel - As Link [Warp20 (Unheard)] /Warp Records, 2009/
Nosaj Thing - Coat Of Arms [Drift] /Alpha Pup Records, 2009/
Architeq - Sleeping Bear Lament (Take Remix) [Wild Angels] /Planet Mu, 2009/

Rubrika 3in1:
Jega - Variance /Planet Mu, 2009/
Soulflute
Cascade Decoherence
Hydrodynamic

Scorn - Stripped Back Hinge [Stealth] /Ohm Resistance, 2007/
Flying Lotus - Testament (Breakage's Bill's Suit Mix) [L.A. EP 3X3] /Warp Records, 2009/
Plaid - Sam Lan Run [Warp20 (Unheard)] /Warp Records, 2009/
Ludovico Einaudi - Lady Labyrinth [Nightbook] /Decca, 2009/

Spustit audio