WavetroniQ zve na Strøm

02117105.png

Sedmé letní vydání WavetroniQu tentokrát zamíří na sever Evropy do dánské metropole Kodaně, kde bude po celý týden, tedy od pondělí 16. do neděle 22. srpna, probíhat již čtvrtý ročník městského festivalu Strøm.

Spíše než o klasický festival se ovšem v případě Strømu jedná o přehlídku koncertů a klubových akcí, které pod záštitou města proběhnou hned na několika kodaňských lokacích včetně metra, kostelu, knihovny, kin a otevřených prostor. Stylově rozkročen mezi všemi možnými elektronickými styly od ambientu, glitchhopu, houseu, dubstepu, elektra, skwee nebo minimalu disponuje Strøm velmi aktuálním line-upem, který Kodaň na týden promění v elektronicky vizionářský prostor.

Část programu bude placená, ale nemalé penzum bude rovněž zdarma přístupné všem zainteresovaným. Zdarma tak například budou v průběhu týdne v Kodani k vidění vystoupení interpretů jako Gonja Sufi, Cobblestone Jazz, Darkstar, Untold, Four Tet, Mount Kimbie, nebo To Rococo Rot. Kdo si bude chtít připlatit, má možnost vybírat ještě z mnohem širšího line-upu, ve kterém jsou letos k nalezení jména typu Jimmy Edgar, Christian d’Or, Gold Panda, N-Type, Nosaj Thing, Appleblim, Lee Jones, Jónsi, Thomas Fehlmann, Instra:mental, nebo Mapstation, což samozřejmě není vyčerpávající seznam.

00924922.jpeg

Programové zaměření festivalu Strøm s podtitulem „Celebrating Electronic Music“ je zkrátka hodně blízké i stylovému zaměření WavetroniQu a tak bude i další pondělní večer mezi osmou a devátou hodinou po hudební stránce opět z čeho vybírat. Nechte se pozvat do Kodaně na Strøm!

Odkaz:
stromcph.dk/

Playlist pořadu:
Jimmy Edgar - Physical Motion [XXX] /Studio !K7, 2010/
Actress - Hubble [Splazsh] /Honest Jon's Records, 2010/
Appleblim - Vansan [Soundboy's Ashes Get Chopped Out And Snorted] /Skull Disco, 2007/
Instra:mental - Vicodin [Let's Talk / Vicodin] /[NakedLunch], 2010/
N-Type - Dark Matter [Dark Matter] /Black Acre, 2009/
Nosaj Thing - DISTRO [Views/Octopus EP] /self released, 2006/
Thomas Fehlmann - Falling Into Your Eyes [Gute Luft] /Kompakt, 2010/
Gonja Sufi - Duet [A Sufi And A Killer] /Warp Records, 2010/
Mapstation - Darkheart [The Africa Chamber] /~scape, 2009/
Mount Kimbie - Carbonated [Crooks & Lovers] /Hotflush Recordings, 2010/
Dimlite - Sun-Sized Twinkles [Prismic Tops] /Now-Again Records, 2010/
Cobblestone Jazz - Midnight Sun [The Modern Deep Left Quartet] /Studio !K7, 2010/