Z Hudebních masakrů až do finále Startéru? Drag queen Miss Petty místo oslav řeší syndrom podvodníka

29. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miss Petty

Málokdo zapůsobil na českou hudební scénu tak silně jako David Daniel a jeho drag queen alter ego Miss Petty. Za půl roku stihl vydat několik skvělých singlů, ve kterých řeší celní přirážku při online nakupování, ale i nadváhu. Miss Petty přináší na nezávislou scénu energii a sebevědomí. Má to ale háček.

„Začínal jsem v Hudebních masakrech,“ přiznává David. Určitě si pamatujete slavný blog, který si liboval v trapasech českých hudebníků. Vybíral geniální interprety, kteří ochromovali posluchače svou bizarní prezentací, neschopností sebekritiky nebo přehnanými ambicemi.

„To, co dělám dneska, není zas tak jiné než to, co jsem dělal před x lety. Takže fakt, že dneska to úspěšné je… říkám si – já jsem pořád ten člověk, co byl v Hudebních masakrech. Jak je možné, že předtím jsem si zasloužil Masakry, a dneska reálně někdo poslouchá mou hudbu a má o ni zájem?“ ptá se David. Sám si odpovídá, že možná dnes lépe ví, co vlastně chce dělat, co svou hudbou chce říct. Pořád si ale vyčítá, že neumí hrát na deset synťáků zároveň. 

David je už nějakou dobu hodně úspěšný v dragu, jeho účast ve Startéru ale potvrdila hlavně jeho hudební talent. Songwriting byl přitom pro Miss Petty dlouhou dobu jenom třešinka na dortu. Způsob, jak se vymezit vůči ostatním. Kdy se z hudby stala nejdůležitější věc? A nemůže se stát, že se Miss Petty nakonec zbaví dragu a bude pokračovat pouze s hudbou? 

Spustit audio

Související