O pořadu Záložka

Záložka je podcast o knihách, literatuře, čtenářích i čtenářství. Zveme si hosty, kteří mají ke knížkám nejblíž, a rozebíráme nejen aktuální tituly, ale taky témata rezonující literárním světem. Pokaždé vám dáme tip na knihu a pokusíme se tak odpovídat na jednu z nejčastějších otázek pokládaných v knihkupectví. Co teď tak lidé čtou?

Někdy se ptáme recenzentů, ilustrátorů, grafiků a organizátorů literárních akcí, jindy přímo nakladatelů, překladatelů a spisovatelů, kteří o svých dílech mluví nejvášnivěji. Založte si právě rozečtenou knížku a zaposlouchejte se do rozhovorů, ze kterých jasně vyplývá, že čtenářství je životní styl. Podcast Záložka je tady pro všechny čtenáře a čtenářky. A je jedno, jestli si knihy kupujete nebo půjčujete, lámete rekordy v počtu přečtených knih či po nich saháte jen před spaním.

Pořad připravuje Jakub Pavlovský.

Čas vysílání:
každou středu od 18 hodin

Historie pořadu:
Záložku vysíláme od března 2022.

Všechny díly pořadu najdete zde, v aplikaci mujRozhlas, na wave.cz/podcasty a v dalších podcastových aplikacích.

Pořad připravují

Další pořady

 • Finančák

  Finančák je magazín o všem, co se týká peněz. S lidmi na ulici i odborníky mluvíme o tom, jak ušetřit, naspořit, vydělat nebo do čeho investovat.

 • Sádlo

  Sádlo je autorská podcastová série Ridiny Ahmedové o společenském tlaku na ženský vzhled a o tom, jak pestré a spletité jsou cesty k přijetí vlastního těla. 

 • Čelisti

  60 minut dravého filmového lovu: horké novinky z filmového oceánu, hlavní filmová událost týdne i drobný plankton aktuálního filmového dění.

 • Casablanca

  Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.