Žena prodávala orgány zesnulých a tučňáci nechtějí papat levně. To jsou nej zprávy minulého týdne

22. červenec 2022

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejmastnější langoše ze zpravodajského stánku. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jakožto milovnici pohřebnictví zaujala zpráva o tom, že majitelka pohřebního ústavu v Coloradu podle vyšetřovatelů nelegálně prodávala orgány zesnulých a fingovala kremace. Pozůstalým poté v urnách dávala betonovou směs nebo zbytky smíchaného popela. Prokurátoři pro ženu žádají až 15 let vězení. Ona sama to označila za právní parodii.

Zuzanu zase cvrnkla do oka zkazka o tom, že rostoucí inflace a zvyšující se náklady nutí šetřit miliony lidí po celém světě. Své o tom ví i tučňáci v japonské zoo, kterým chovatelé začali servírovat levnější ryby. S tím se však zvířata odmítají smířit a levnější potravu nejedí.

Nemohl chybět ani nějaký ten příběh z Brna. Překvapení v podobě plyšových hraček, panenek a dětské obuvi padající na chodník čekalo na jeho obyvatele. Spoušť před jedním z domů se nepozdávala kolemjdoucímu, který o situaci informoval strážníky. Netrvalo dlouho a hlídka zjistila, že ve věci mají prsty obratné děti.

Je mezi hračkami pršícími na chodník, zlovolnou pohřebačkou a rozmazlenými tučňáky nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek!

Spustit audio