Žena ukousla muži jazyk a kapela pořádá koncerty pro jednoho. To jsou nej zprávy minulého týdne

26. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky - jazyk

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejdužnatější fíky ze zpravodajské marmelády. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici ornitologie a násilí zaujal bizarní průběh pouliční rvačky, který musel řešit soud v Edinburghu. Napadený během potyčky vyplivl na zem kus svého jazyka poté, co ho ukousla agresivní útočnice. Kus svalstva ihned poté snědl racek, který odletěl. Pikantní na celé kauze je to, že se agresorka i její oběť viděly poprvé. Násilí neschvalujeme, ale strategie je to zajímavá, myslí si Mikrovlnky (a hlavně Ivana).

Zuzanu jako milovnici Berlína, hipsterství a hudby obecně uhranula informace o tom, že dvoučlenná berlínská kapela Milliarden se během pandemie pokusila kreativně vyřešit touhu fanoušků po koncertech. Ze svojí dodávky totiž vytvořila malý klub, kde pravidelně pořádá koncerty – vždy jen pro jednoho návštěvníka. Zuzana se vyjádřila v tom smyslu, že by si přála být onou jednou vyvolenou, která bude samotná pogovat v první řadě auta.

Nebyly by to Mikrovlnky, kdyby chyběla zaručená krimi zpráva z Brna. Tam se stalo následující: rychlá jízda po moravské metropoli se nevyplatila čtyřiasedmdesátiletému řidiči, který uháněl rychlostí bezmála sto kilometrů v hodině. Born to be wild, myslí si o celé věci Mikrovlnky.

Je mezi Knight Riderem v důchodu, koncertem v dodávce a ukousnutým svalstvem nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci vůbec nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio