Zjišťuju, co ve mně zbylo z člověka, kterým jsem byl, říká autor podcastu Teď jsem Robin

22. říjen 2023

Hostem Pochlap se byl Robin, autor podcastu Teď jsem Robin, ve kterém přibližuje svoji tranzici očima nejbližších. Moderátor Václav Rouček se s ním bavil o tom, jaké prožil dětství na malém městě, jaké pro něj bylo natáčení intimní podcastové série a co ho v životě nejvíc inspirovalo.

„V dětství na mě koukali divně, ne negativně, ale byla jsem podivínka a moji kamarádi byli kluci, dělala jsem klučičí aktivity. Začalo se to lámat po vejšce, kdy všichni zažívají první lásky. V tu dobu chodím s Vojtou, ale zjišťuju, že ten vztah mezi náma je jiný,“ říká v úvodu rozhovoru Robin, který o své tranzici natočil 6 epizod v rámci podcastové série pro Radio Wave. Každé osobě ze svého života věnoval jeden díl, ve kterém si vyměňuje pocity z proměny.

Robin

„Táta do toho nechtěl jít, dostal strach, ale nakonec to vzal dobře. Nejmíň jsem se těšil na rozhovor s mámou, protože jsme se o tom nikdy nebavili, takže to bylo náročný. Ten coming out se týká i jí, protože to musela řešit, nejvíc se bála toho, co na to okolí.“ Další rozhovory Robin vedl například se svou expřítelkyní nebo sestrou. „V každý epizodě je něco, co mě překvapí,“ dodává.

„Jsem v období, kdy zjišťuju, co ve mně zbylo z toho člověka, kým jsem byl. Sebevědomí, které jsem si dobře vybudoval, musím skládat od začátku. V sérii jsem se ale nechtěl rejpat v sobě, zajímal mě pohled těch druhých,“ říká Robin a přiznává, že nejvíc ho nakoplo, když ho bývalá přítelkyně začala oslovovat v mužském rodě. „Jako muži mi teď nic nechybí,“ uzavírá.

Bavil se někdy s tátou o emocích? Čeho lituje? A co ho v poslední době dojímá? Poslechněte si nový díl Pochlap se s Robinem.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.